В даний час складно зустріти людину, яка нічого не знає про чай, оскільки сьогодні він є одним із найпопулярніших напоїв у світі. Більшість дослідників визнають батьківщиною чаю Китай. Китайський чай готується з рослини Camellia Sinensis, використовуються різні способи сушіння чайного листа. У різних провінціях Піднебесної він називається по-різному: "Тей", "Ча", "Чар" і таке інше. Так уже повелося, що чай, цей ароматний напій, наразі став символом спілкування та гостинності. Придбати його на TheTea означає отримати можливість пригощати своїх гостей найкращим напоєм.
Чай з Китаю має м'який смак, порівняно з індійським та цейлонським. На плантаціях Індії та Шрі-Ланки вирощують особливі терпкі сорти. Він по-своєму смачний, проте не кожному сподобається.
Китайці довго використовували чайну рослину тільки в медицині, пити настій як простий напій почали значно пізніше. Доведено, що постійне вживання китайського чаю добре впливає на організм.
Існує безліч способів поділу та класифікації чаю: за походженням, за зовнішнім виглядом, по впливу на організм, але найпоширеніша на сьогоднішній день класифікація за ступенем ферментації. Відповідно до неї виділяють основні види чаю:
Не чайний чай – яскравим представником цієї групи є кудін. Він готується не з чайного листя, але має той же гіркуватий смак і відтінки, що й звичайний чай. Надзвичайно цілющий, має не тільки профілактичні, а й лікувальні властивості.
Напій у Китаї відомий з того часу, як людина навчилася користуватися дарами природи. І сьогодні досконалість технологій та обладнання дозволяють отримати величезну кількість сортів елітного чаю – на вибір справжнім знавцям. І відрізняються вони не лише назвою та зовнішнім виглядом.
Справжній китайський чай у всьому світі умовно поділяється на кілька категорій:
Дешевий - для повсюдного та поголовного вживання, виробляється за спрощеною технологією з метою швидкої реалізації у великих кількостях;
Звичайний, для середніх верств населення - виготовляється конвеєрним способом з дотриманням усіх нюансів технології, доступний основній масі населення;
Елітний, що володіє високою якістю – для гурманів та поціновувачів. Має досить низьку вартість. Виготовляється як правило не у великих обсягах та з високоякісної сировини, проходить ретельну технологічну обробку.