Як покращити навички, не встаючи з дивана?

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
26 серпня 2021

В епоху безперервного розвитку програмного забезпечення розробникам важливо зосередитися на вдосконаленні своїх навичок. Підвищення кваліфікації, перепідготовка та практика – дуже важливі аспекти, які допомогають іти в ногу з часом. Щоб стати професіоналом, треба постійно розвиватися, стежити за новинами в IT та вивчати нові технології.

Як покращити навички, не встаючи з дивана?

Програміст – це людина, яка займається проєктуванням та розробкою програмних систем. Існують різні галузі в програмуванні: фронтенд- і бекенд-розробка, розробка ігор та додатків, веб-програмування і так далі. Як правило, програмісти працюють з різними мовами програмування, але всі вони розвиваються, знаходять нову інформацію і практикуються. Немає значення, це  Android Developer remote jobs чи JavaScript Developer jobs, оскільки сьогодні вчитися можна, не встаючи з дивана. В інтернеті існує безліч сайтів, відеоуроків, спільнот, лекцій, які допоможуть покращити навики програмування.

Вибір корисних ресурсів

Інтернет надає безкоштовний доступ до численних матеріалів, які допоможуть розвинути навички програмування. Серед безлічі інструментів можна виділити:

  • книги – у відкритому доступі є  величезна кількість якісних навчальних посібників від професійних програмістів, які можна вивчати в будь-якому зручному місці

  • лекції – можна слухати цікаву актуальну інформацію по дорозі на роботу або під час прогулянки

  • навчальні відео – достатньо зайти на YouTube та знайти відповідні записи курсів

  • веб-сайти та блоги – пропонують актуальні відомості про програмування та дають можливість практикуватися, виконуючи різні завдання прямо в браузері.

Можна приєднатися до тематичної спільноти, щоб ділитися порадами, вирішувати питання та демонструвати свої успіхи. Знайти їх дуже просто, тому що сьогодні існують окремі соціальні мережі для програмістів, наприклад, Stack Overflow, де можна знайти однодумців.

Постійна практика та аналіз чужого коду

Для підвищення навичок програмування будь-яку теорію необхідно завжди підкріплювати практикою та якомога частіше писати код. Причому робити це можна прямо на смартфоні, сидячи в зручному кріслі вдома, тому що існує величезна кількість сайтів, які пропонують завдання різного рівня на будь-яких мовах програмування. Ще одна їхня особливість полягає в тому, що правильний  код для вирішення завдання завжди можна підглянути, якщо тривалий час не вдається придумати рішення.

При вивченні мов програмування і відточуванні навиків кожен пише код у власному стилі. Іноді він буває оформлений неналежним чином, хоча і дає правильний  результат. При цьому багато розробників забувають, що код має бути компактним, щоб на його обробку витрачалося якомога менше часу. Тому для покращення навиків програмування, важливо читати та аналізувати  чужий код, написаний професійними розробниками. 

Після прочитання коду інших розробників, наприклад, з GiHub, знання в області програмування та написання коду значно розширюються. Синтаксис може бути тим же, висновок може залишатися тим самим, але спосіб написання коду точно зміниться у кращу сторону. Важливо пам'ятати, що спеціаліст від новачка відрізняється не тільки швидкістю виконання завдання, але й акуратністю коду.

Не варто зациклюватися на вивченні однієї мови програмування, тому що багато з них тісно пов'язані між собою, мають однакові змінні і пристосовані до виконання схожих завдань . Треба розширювати межі та вивчати нові мови для ще кращого розуміння нюансів програмування і поглиблення навичок написання більш якісного коду. Також не забувайте стежити за тенденціями та постійно поповнювати знання. Завдяки інтернету можна кожного дня ставати трохи кращим, докладаючи при цьому мінімум зусиль.

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Выбор недорогой микроволновой печи: каким критериям уделить внимание
Выбор недорогой микроволновой печи:... Недорогая микроволновая печь в Киеве — не редкость. Купить неплохую модель можно меньше, чем за 100 долларов. В период а...
Афиша событий Дворца Украины в Киеве
Афиша событий Дворца Украины в Киев... Дворец Украина является самой большой и престижной концертной площадкой не только в Киеве, но и в стране. Тут проводятся...
Дні відкритих дверей у столичних музеях (РОЗКЛАД)
Дні відкритих дверей у столичних му... Київські музеї влаштують День відкритих дверей! Усіх охочих запрошують безкоштовно відвідати експозиції!