Наворожила. Свято Івана Купала: традиції та ворожіння

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
27 червня 2019

З діда-прадіда українці святкували старовинне свято Івана Купала, огорнуте міфами та легендами. 

Якщо вірити повір'ям, в цю ніч збиралась вся лісова нечисть. Саме тому в Купальську ніч ніхто не повинен спати. Після того як сонце заходило, на воду кидали освячені трави та квіти, купались оголеними, а потім розпалювали багаття, біля якого починались веселі забави.

Наворожила. Свято Івана Купала: традиції та ворожіння

Так кортить заглянути у майбутнє. Дівчата в ніч з 6 на 7 липня гадали на свого судженого-ряженого.

  • Ворожіння по багаттю

Зазвичай, у святкову ніч Івана Купала, молодь розводить велике багаття і стрибає через нього. Існує повір'я, що коли полум'я не торкнулося стрибаючого - це сприятливий знак, що пророкує дівчатам швидке і щасливе заміжжя, а хлопцям - успіх в справах і коханні.

  • Ворожіння по вінку

Також увечері, на заході сонця, дівчата плетуть вінки з лісових і польових квітів. Після чого вони, загадавши бажання, опускають їх в озеро чи річку і якщо вінок поплив далеко, тоді бажання обов'язково збудеться, але якщо вінок через нетривалий час пристав до берега недалеко від місця, де його опустили в воду - прийдеться чекати до наступного року Щоб знову випробувати свою долю.

  • Ворожіння по колах на воді

Для такого незвичайного ворожіння на Івана Купала, щоб краще дізнатись про свою долю із судженим, у широку и глибоку миску найперше наливають воду. Коли ж настає захід сонця, дівчата повинні пошепки промовити воді своє бажання, після чого кинувши туди невеликий камінчик. Якщо число кіл на воді буде парним - тоді бажання збудеться, якщо непарне - бажанню не судилося збутися.

  • Ворожіння по квітах

Не дарма ж на свято Івана Купала закохані шукають квітку папороті, яка розквітає лише в купальську ніч. Саме тому з таким незвичайним ворожінням на судженого, як з квітами, дівчата приділяють найбільшу увагу. Увечері напередодні свята, дівчата сідають у коло, попередньо зібравши всі разом найрізноманітніші квіти. Одна з дівчат вибирає квіти по одній, промовляючи "Кому ця квітка дістанеться?", А інша дівчина, яка сидить спиною до квітів, називає ім'я будь-кого з присутніх.

Після цього, яка квітка кому дістанеться, судять про ставлення до себе задуманого хлопця:

Глід - є надія на кохання.

Васильок - в тебе закохаються.

В'юнок - він тебе ніколи не покохає.

Гвоздика (біла) - смуток.

Гвоздика (жовта) - зневага.

Гвоздика (червона) - пристрасне кохання.

Жоржини - вдячність.

Жасмин - лише "залицяння", яке не пророкує серйозних намірів.

Дзвіночок - не вір йому, обдурить.

Жовтець - на побаченні все з'ясується.

Маргаритка - сором'язливе кохання.

М'ята - тебе дуже сильно кохають.

Незабудка - боїться тебе втратити.

Нагідки - ви розлучитеся.

Півонія - сором за його вчинок.

Троянда (біла) - кохає сильно, але не показує цього.

Троянда (червона) - сумує за тобою.

Ромашка - він сумнівається у своєму коханні.

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Фруктовий гороскоп: який ви фрукт по знаку Зодіаку
Фруктовий гороскоп: який ви фрукт п... Знаки Зодіаку можна порівняти з різними явищами природи, з героїнями романів, з персонажами мультфільмів і навіть з фрук...
ТОП-10 фільмів із весняним настроєм
ТОП-10 фільмів із весняним настроєм   Весна вже ступила до нас на поріг, але ще не увійшла повністю у свої володіння, тож кожен, хто скучив за теплим сон...
Цікавий тест на знання української мови. Перевіряємо свої знання!
Цікавий тест на знання української... Щороку, 21 лютого в Україні відзначають День української писемності та мови. Це свято в Україні святкують з 1997 року за...