Тест на знання тернопільської говірки

Гончук Діана
Автор:
Гончук Діана
21 лютого 2024

Маленьке зелене місто. Батьківщина талановитих людей та приємне місце для життя. Але де ще, крім Тернополя, можна заговорити на мові, яку знають тільки народжені тут? Ні, це не Хогвартс, але щось в тому є. 

Скільки людей стільки лексиконів. Хоч, здається, що розмовляємо чисто українською, але у кожного жителя файного міста в мові є свої "тернопільські" слова.

Тест на знання тернопільської говірки

Перевірити наскільки ви добре знаєте тернопільську говірку взялась команда MoeMisto! Тест складається з 11 питань, в кожному питанні є три відповіді і лише одна з них - правильна.

Діліться з друзями своїми результатамиwink

Читайте також:

Події по темі:
Коментарі до події (6)
 • віра шпильова 29 Січня

  Моє місто - Кам'янець-Подільський, а родом я з Київщини, де теж говорять і "слоїк" і "Шухля", ну "бальона" там нема. Я правильно відповіла на всі питання.
 • Надія Лисенко 07 Травня

  У Львові наприклад незнають що таке слоїк.
 • Роман Навроцький 06 Травня

  В нових словах, які вживають нові тернопільські, вибачте, рагулі: чомусь кастрЮля чи сковорідка замість пательня; лопата ( пристрій, на якому саджалося хліб до п"єца), а лопата, то рискаль,а шуфля, то шуфля, а штихова чи совкова, то слова від зайд; чомусь банка-замість слоїк;чомусь замість логічного тертюха (від слова терти картоплю) модно стало її дерти. Схаменіться "патріоти"
 • Володимир Череватий 06 Травня

  то у Рогатині теж тернопільською говіркою балакають? дивно :)
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Як підготуватися до Пасхи?
Як підготуватися до Пасхи? Підготовка до Пасхи - це не лише і не стільки приготування їжі і прибирання у будинку. Поради, як по-справжньому підготу...
Система CRM: все, що вам потрібно знати про автоматизацію
Система CRM: все, що вам потрібно з... Компанії, які оптимізують робочі процеси, здатні в рази підвищити конверсію в купівлю. Дослідження показують, що більшіс...
Топ-10 місць у Тернополі, які варто відвідати туристу
Топ-10 місць у Тернополі, які варто... Тернопіль - одне із наймальовничіших міст західної України. Затишок і спокій тут витає у повітрі. Якщо ви втомились від ...