Тест на знання тернопільської говірки

Гончук Діана
Автор:
Гончук Діана
20 липня 2021

Маленьке зелене місто. Батьківщина талановитих людей та приємне місце для життя. Але де ще, крім Тернополя, можна заговорити на мові, яку знають тільки народжені тут? Ні, це не Хогвартс, але щось в тому є. 

Скільки людей стільки лексиконів. Хоч, здається, що розмовляємо чисто українською, але у кожного жителя файного міста в мові є свої "тернопільські" слова.

Тест на знання тернопільської говірки

Перевірити наскільки ви добре знаєте тернопільську говірку взялась команда MoeMisto! Тест складається з 11 питань, в кожному питанні є три відповіді і лише одна з них - правильна.

Діліться з друзями своїми результатамиwink

Читайте також:

Події по темі:
Коментарі до події (6)
 • віра шпильова 29 Січня

  Моє місто - Кам'янець-Подільський, а родом я з Київщини, де теж говорять і "слоїк" і "Шухля", ну "бальона" там нема. Я правильно відповіла на всі питання.
 • Надія Лисенко 07 Травня

  У Львові наприклад незнають що таке слоїк.
 • Роман Навроцький 06 Травня

  В нових словах, які вживають нові тернопільські, вибачте, рагулі: чомусь кастрЮля чи сковорідка замість пательня; лопата ( пристрій, на якому саджалося хліб до п"єца), а лопата, то рискаль,а шуфля, то шуфля, а штихова чи совкова, то слова від зайд; чомусь банка-замість слоїк;чомусь замість логічного тертюха (від слова терти картоплю) модно стало її дерти. Схаменіться "патріоти"
 • Володимир Череватий 06 Травня

  то у Рогатині теж тернопільською говіркою балакають? дивно :)
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
ТОП -10 романтичних фільмів для перегляду вдвох♥
ТОП -10 романтичних фільмів для пер... Пропонуємо добірку романтичних фільмів з цікавим та неординарним сюжетом для перегляду вдвох зі своєю половинкою!  
Топ-5 палаців та старовинних маєтків Тернопільщини
Топ-5 палаців та старовинних маєткі... Подорож на один день - чудова нагода провести час з рідними та розширити кругозір, не виїжджаючи за межі області. Терноп...
Топ-10 місць у Тернополі, які варто відвідати туристу
Топ-10 місць у Тернополі, які варто... Тернопіль - одне із наймальовничіших міст західної України. Затишок і спокій тут витає у повітрі. Якщо ви втомились від ...