Як підготуватися до Пасхи?

Афіша Тернополя
Автор:
Афіша Тернополя
06 квітня 2024

Підготовка до Пасхи - це не лише і не стільки приготування їжі і прибирання у будинку. Поради, як по-справжньому підготуватися до Пасхи, щоб глибоко пережити найважливіше християнське свято - Воскресіння Христово - у блозі.

 

 

Як підготуватися до Пасхи?

1. Генеральне прибирання . серця. Саме таке прибирання найбільш важливе. Як це зробити? Варто заглянути у своє серце і позбавитися від тих почуттів, які його забруднюють, - якраз для цього церквою і встановлений Великий піст. Непробачення, злість, гнів, бажання помститися, дратівливість - усе це зовсім не ті почуття, з якими треба святкувати Пасху. У ідеалі розібратися з цими негативними почуттями варто було ще до Великого посту, не даремно ж останнє воскресіння перед постом так і називається - Прощеное воскресіння. Проте якщо ви не встигли від душі пробачити, помиритися з кимось або, навпаки, вибачитися - самий час зробити це в останній тиждень перед Пасхою. Але пам'ятаєте, що Господь дивиться на наміри - головне, щоб примирення або пробачення було від душі, щире. А якщо немає можливості побачитися з тією людиною, то постарайтеся помиритися з ним в душі - і знову ж таки від щирого серця. Звичайно, не варто забувати і про сповідь.

2. Заздалегідь завершите роботу по будинку. Багато хазяйок до Пасхи не лише прибирають квартиру, але і миють вікна, стирають, гладять, готують і роблять ще купу справ, до яких ніяк не доходили руки. Безумовно, це похвально, проте не варто залишати таку посилену підготовку на останні два-три дні перед святом. Краще всього робити це поступово, частинами, інакше самій хазяйці до урочистості вже буде абсолютно не до святкування.

Окремо хочеться сказати про Великий четвер. У народі він дістав назву Чистого. Нерідко можна почути, що цей день - спеціально для прибирання, саме тоді треба гарненько вымыть-вычистить квартиру і вимитися самому. Насправді ж - це забобони, і Церква не одного разу висловлювалася про те, що увесь клопіт по господарству слід завершити до Великого четверга, а ще краще - до Пристрасного тижня, на якому краще більше часу присвятити духовним роздумам і молитві, а не побутовим проблемам. Великий четвер - це день встановлення таїнства Євхаристії (Причастя), коли Ісус Христос на Таємній вечері омив ноги апостолам. Чому Він це зробив? Обряд обмивання ніг існував здавна, але робили це звичайно слуги - повторивши подібне, Ісус без слів показав апостолам, що і Його, і їх покликання - служити, а ще - що не той, хто сам себе прославляє, насправді піднесений. Напевно, звідси, а ще і від того, що багато вірян сповідуються цього дня, і прижилася назва «Чистий четвер». Легко зрозуміти, що йдеться зовсім не про чистоту житла, а про чистоту душевну.

3. Не забудьте про відвідування храму і освячення їжі. Воскресіння Христово - свято християнське, а тому і відсвяткувати його по-справжньому без відвідування храму не вийде. Їжу починають освячувати вже у Велику суботу, вночі і уранці в церквах проходять богослужіння. До речі, не усі знають, що для освячення в храм можна принести не усі продукти. Так, на Паску треба приносити сирні паски, паски і, звичайно, яйця. Яйце символізує нове життя, солодка паска - життя людини в раю, а смачна паска - радість людини від присутності Бога в його житті. Інші продукти - м'ясо, сало, ковбасу (вони видають сильний запах, адже ми прийшли на молитву!) і, безумовно, алкогольні напої приносити в церкву на освячення не треба. Освятити хрестики і ікони краще в інший час, а не разом з їжею. До речі, важливо не лише освятити продукти, але і помолитися.

До речі, у багатьох вірян виникає питання: а чи можна фарбувати яйця в різні кольори, а не в традиційний червоний? Можна, і причому не лише фарбувати, але і розписувати їх, прикрашати і фарбувати за допомогою тканини, ниток, різних рослин. У будь-якому випадку найголовніше - пам'ятати, для чого ми фарбуємо яйця, а не загострювати увагу, в який колір. Наостанок згадаємо одну історію, з якої дізнаємося, звідки пішла традиція фарбувати яйця.

Після Воскресіння Христа Марія Магдалина, його учениця, відправилася до римського імператора Тиверию. Звичайно, до такої високопоставленої особи вона хотіла прийти з якимсь даром. Але із-за бідності не змогла придумати нічого більшого, ніж звичайне куряче яйце (біле). Будучи у імператора, вона вручила йому яйце і вітала словами «Христос воскрес»!. Імператор не повірив і скептично відповів: «Швидше я повірю в те, що це яйце зараз стане червоним, чим в те, що хтось може воскреснути з мертвих». І у цей момент сталося диво - яйце набуло червоного кольору, а християни і донині продовжують фарбувати яйця в найголовніше свято - Пасху.

За матеріалами видання Publish. 

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Як розпізнати дефіцит цинку в організмі та чому він виникає?
Як розпізнати дефіцит цинку в орган... Життєво важливим мікроелементом для дорослих та дітей є цинк, який міститься в яловичині, курятині, рибі, яйцях, креветк...
Паска а-ля панетоне від Євгена Клопотенка (відеорецепт)
Паска а-ля панетоне від Євгена Клоп... У кожної господині є свій рецепт паски, але я вважаю, що чим більше варіантів, тим краще. Особливо, якщо цей варіант пер...
Як вийти з Великого посту без шкоди доя здоров‘я
Як вийти з Великого посту без шкоди... Актуальне наразі питання, адже вже цього тижня завершується Великий піст. І якщо відразу накинутись на всі продукти, які...