Прем'єра фільму Соловей співає. Доки голос має

Прем'єра фільму Соловей співає. Доки голос має

Всі анонси від: Кінотеатр "Палац кіно"

9 грудня за підтримки ВП ГО «Ділові українські жінки» у Палаці кіно за адресою вул. Ів.Франка, 8 відбудеться довгоочікувана прем'єра документального фільму «Соловей співає. Доки голос має», який з успіхом пройшов у багатьох містах України.
Кінопоказ покликаний дослідити та зруйнувати міфи, що існують в нашому інформаційному просторі, що століттями насаджувалися щодо меж, сфер та носіїв української мови.

Авторка фільму Леся Воронюк та режисер Сергій Кримський, показують причини та наслідки сучасної конфронтації довкола мовного питання у нашій державі. Вони намагаються пояснити, чому в наш час в Україні спілкуватися рідною українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому люди часто відчувають відторгнення та спротив.
Новаторською особливістю фільму, присвяченому мовному питанню, є його добра неагресивна тональність. Адже завдання, яке ставила перед собою творча група, – не загострювати конфліктну ситуацію, а привернути увагу до потреби поширення правдивої історії та перевіреної інформації.
Це стрічка не просто про українську мову, бо українська солов'їна дуже широке поняття. Це стрічка про мову нескореного народу, про мову, якою говорить до 50 000 000 людей у всьому світі, про мову, на знищення якої, століттями викидали мільярди наші вороги, але не змогли її знищити. Це стрічка про українську мову, не через призму політики, а через факти історії та лінгвістики.
«Країни, де збережено мову, економічно сильні і розвинені»
За словами авторів стрічки, вперше в історії української документалістики мовне питання аналізується через призму досвідів інших країн, зокрема, Білорусі та Ізраїлю.
Як наголосила творець фільму:

« Ми зняли цей фільм і для того, щоб коли ви почуєте такі міфи десь серед знайомих, друзів, колег, ви не давайте емоційну відповідь, не сваріться вкотре, а просто наведіть їм 5-6 фактів і переконайте у тому, що мова має значення. спілкування російською – вимушений крок, неспростовна вимога радянського тоталітаризму, щоб мати можливість отримати вищу освіту, працювати, не бути заклеймованим «ворожим елементом.І якщо я народився в Одесі чи Луганську, то моя рідна мова – українська. А ще краще – запросіть на фільм».


Початок 17-30 год , зустріч з авторами фільму, перегляд стрічки 65 хв.
.
Запрошуємо всіх на кінопоказ, квитки можна придбати в ТВЦ «Атріум» ( -1 поверх). Виручені кошти за перегляд фільму будуть передані на благочинну місію для дітей з інвалідністю в рамках вітання передноворічних свят.

Для довідки: “Соловей співає. Доки голос має” знімався в кількох країнах: Україні, Білорусі, Ізраїлі, США, Великій Британії. Автор, ідея, сценарій Леся Воронюк. Режисер Сергій Кримський
Творча група у складі Олексія Долі, Сергія Мартинова, Анастасії Федченко, Демида Єлізарова, Валентина Грінберга, Олександра Ткачука, Романа Гоменюка, Дениса Костандова, Дениса Олейніка та інших працювала над фільмом понад три роки. Автори зізнаються, що однією з великих проблем було закінчити стрічку. Постійно з’являлися якісь нові факти, і це, здавалося, було безкінечно.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення