У ніч на 14 грудня буде великий «зорепад»

У ніч на 14 грудня буде великий «зорепад»

Всі анонси від: Онлайн

У ніч на вівторок, 14 грудня, припадає пік метеорного потоку Гемініди, у зв'язку з чим за сприятливих погодних умов українці зможуть побачити "зорепад", під час якого пролітатимуть приблизно 100 метеорів на годину.

"На 14 грудня 2021 року припаде пік метеорного потоку Гемініди, радіант якого розміщується неподалік зорі Кастор, що в сузір’ї Близнюків. Найкраще спостерігати це явище приблизно о 3:00, коли Місяць уже зайде за обрій", - заявив астроном, в. о. завідувача лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.

Гемініди - один із найпотужніших метеорних потоків, що спостерігається в першій половині грудня, максимум 13-14 грудня. Радіант потоку (точка небесної сфери, що здається джерелом метеорів) перебуває в сузір'ї Близнюків поблизу зірки Кастор.

Потік було відкрито наприкінці ХІХ століття. У пік активності спостерігається приблизно 100 метеорів на годину. Метеори Гемініди відрізняються великою яскравістю. Потік летить не назустріч Землі, а наздоганяє її, тому швидкість метеорів невисока (приблизно 35 км/с).

 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення