Зустріч-обговорення "Про що думав Нобель?"

Зустріч-обговорення "Про що думав Нобель?"

Всі анонси від: Книгарня "Є"

У Тернополі поговорять про результати Нобелівської премії цього року. Книгарня “Є” запрошує на зустріч — обговорення з дослідником Юрієм Ковальчуком. Зустріч під назвою “Про що думав Нобель?” має справити гідне враження.

Сьогоднішній день Нобелівська премія є не тільки однією з найбільш престижних міжнародних нагород, але і майже єдиною, яка вручається в декількох номінаціях. Нобелівські лаурети отримують не тільки медаль та диплом, а й грошовий приз, який коливається від мільйона до півтора мільйонів доларів. 
Кошти для виплати беруться із спеціального приватного фонду, який був створений за заповітом Альфреда Нобеля. Він торгував зброєю і до заснування премії його спонукало бажання залишитися в пам'яті людей не тільки "торговцем смертю".

Якими відкриттями вчені вразили світ на цей раз:

Есінорі Осумі отримав Нобелівську премію в області фізіології і медицини за вивчення механізму аутофагії – "самопоїдання" клітин.
Нобелівську премію з фізики в цьому році отримали відразу троє вчених зі США, Британії та Шотландії. Девід Таулес, Данкан Халдейн і Джон Костерлиц взяли "Нобеля" за теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії.

Нобелівську премію з хімії отримали троє вчених з Франції, Шотландії та Нідерландів. Жан-П'єр Соваж, Фрейзер Стоддарт і Бернард Феринга перемогли завдяки проектуванню і синтезу молекулярних машин.

Нобелівську премію миру в 2016 році отримав президент Колумбії Хуан Мануель Сантос, тому що саме він зміг покласти край громадянській війні, що тривала 52 роки.

Нобелівську премію по економіці 2016 отримали американці Олівер Харт з Гарвардського університету і Бенгт Холмстрем з Массачусетського технологічного інституту. 

Нобелівську премію з літератури 2016 отримав американський співак Боб Ділан. 

Юрій Ковальков ще з початку 70-х розпочав активно цікавитися дослідженням «Нобеліани». 
Він досить довгий час підтримує листування з багатьма лауреатами цієї премії. Завдяки йому «Укрпошта» заснувала серію поштових марок присвячених лауреатам Нобелівської премії, котрі мали стосунок до України. Також Юрій Ковальков є автором філателістичної виставки присвяченої темі Нобелівської премії та яку відкрили до оголошення цьогорічних результатів.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення