Виставка сарматських коштовностей

Виставка сарматських коштовностей

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї проходить виставка «Сармати», яка зібрала коштовності, відкриті 30 років тому після археологічного дослідження поблизу села Пороги Ямпільського району, що на Вінничині.
На виставці представлені 320 унікальних предметів сарматської культури.
У 1984 значне для історії відкриття здійснили Борис Лобай та Володимир Прилипко з колегами – було знайдено поховання сарматської знаті, датоване І ст. н.е.. «Той курган дивом не знищили сільськогосподарськими роботами», – пригадує археолог Михайло Потупчик.
Ця унікальна знахідка відтоді є окрасою археологічної колекції музею, а презентовані на виставці зразки – невичерпне джерело для істориків та дослідників.
Колекція сарматських коштовностей демонструвалась не лиш по Україні, а й Польщі, Фінляндії, Німеччині, Японії, Австрії.
Сармати – кочовий іраномовний народ, що мешкав на межі нашої ери на території сучасної України, тогочасної Сарматії. Сарматська культура була розповсюджена від Алтаю до Дунаю і епізодично згадується в працях античних істориків. Прикраси із золота та зброя оздоблені коштовним камінням, ритуальний посуд та прикраси для одягу, представлені на виставці дають уявлення про естетичні смаки сарматів, рівень їх технологічних досягнень, коло торгівельних зв’язків та інші цікаві деталі. Виявлені знахідки дозволяють зазирнути в духовний світ давніх кочівників, втілений у обряді та опредмечений в поховальному супроводі сарматської знаті.
Вартість квитка – 20 грн. для дітей та студентів, для дорослих - 50 грн.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення