Вулична виставка «Комунізм = Рашизм»

Вулична виставка «Комунізм = Рашизм»

Сьогодні на Європейській площі змонтували вуличну виставку «Комунізм = Рашизм», яка проводить паралелі між злочинами СРСР і сучасної Російської Федерації. За допомогою історій окремо взятих людей автори виставки демонструють, що російські окупаційні та репресивні методи незмінні ще з минулого століття. Загалом виставка розповідає 13 історій українців, які постраждали від російського імперіалізму протягом ХХ та ХХІ століть.

На відкритті виставки 9 листопада відбулась кураторська екскурсія від директора Архіву національної пам’яті Ігоря Кулика.

Виставка діятиме до 24 листопада.

Авторами та творцями виставки є Архів національної пам’яті спільно з Музеєм Революції Гідності. Подія відбувається за сприяння Департаменту культури Вінницької міської ради та Музею Вінниці.

У Вінниці відкрилася виставка просто неба «Комунізм=Рашизм» (фото)  фото 1
Виставка створена на основі архівних документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Архіву Управління Міністерства внутрішніх справ України (Національної поліції) у Львівській області, а також державних архівів Вінницької, Волинської, Львівської та Миколаївської областей й сучасних світлин і задокументованих злочинів сучасної російської армії.

«Експозиція складається з 13 особистих історій людей, які постраждали від окупаційної російської влади в ХХ та ХХІ століттях. Прочитавши розповіді очевидців окупації, попри історичну дистанцію у 100 років між більшовиками та рашистами, ми помітимо, що між обома окупаційними режимами практично немає ніякої різниці - окупанти вчиняли грабунки, розстріли, примусове виселення та депортацію місцевих жителів, організовували фільтраційні табори», – розповів заступник директора з виставкової роботи «Музею Вінниці» Євген Сафар’янс.

У Вінниці відкрилася виставка просто неба «Комунізм=Рашизм» (фото)  фото 3

 

У Вінниці відкрилася виставка просто неба «Комунізм=Рашизм» (фото)  фото 4

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення