Дізнайтеся більше про традиції святкування Івана Купала

В ніч з 6 по 7 липня в Україні відзначають Івана Купала. Це колоритне та цікаве свято, що виникло ще за часів язичництва та згодом перетворилося на церковне свято. У давні часи на Івана Купала святкували день літнього сонцестояння. Традицій та звичаїв Івана Купала дотримуються і сьогодні.
Вважається, що вода, вогонь і різнотрав'я набувають магічних властивостей у цей день. На Івана Купала незаміжні дівчата займалися збором трав і квітів, з яких пізніше плели віночки.Такі вінки оберігали від нечисті. А перед заходом сонця віночки спускали у воду.
Один із найвідоміших звичаїв на Івана Купала - це стрибки через багаття.
Молоді люди розпалювали вогнище, яке, за повір'ям, мало магічні здібності та очищало душу.
Також у вогні спалювали непотрібні старі речі, щоб позбавитися від негативу. Купання у водоймі на Івана Купала очищає душу у тіло, а ранкова роса після свята може зцілювати. Але дехто вважає, що на Івана Купала купатися не варто, адже водяний може затягти на дно озера чи річки.
За повір’ям, у ніч на Івана Купала, лише раз на рік, розцвітає квітка папороті. Той, хто її знайде, обов’язково знайде скарб і буде щасливцю вдача у всьому - гарний врожай, вродлива дівчина, здоров’я та везіння.
На Івана Купала існує звичай ходити у лазню та паритися березовими віниками. У Кропивницькому також святкують Івана Купала - у місті планується чимало заходів, присвячених святу - розваги для дорослих і малих, концерти і, звісно ж, стрибки через багаття!

Немає запланованих подій на обрану дату!

Організатори та місця проведення

Відпочинок у іншому місті

Цікаві статті
Отримуйте
регулярні оновлення