Де можна рибалити у Тернополі та поблизу

Афіша Тернополя
Автор:
Афіша Тернополя
05 червня 2023

18 червня традиційно проводять День любителів риболовлі. З нагоди свята пропонуємо для вас кілька місць у Тернополі та поблизу міста, де дозволено ловити рибу. Матеріал підготував журналіст "20 хвилин" Федір Восінський. 

Де можна рибалити у Тернополі та поблизу

У кожному з регіонів України період завершення нересту є різним, на Тернопільщині це –10 червня.

Які обмеження на вилов риби під час періоду нересту?

Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту риболовля є дозволеною, але лише на любительському рівні. Окрім того, полювати можна лише однією поплавковою чи донною вудкою із одним гачком чи спінінгом.З берега в межах населеного пункту у дозволених місцях, за межами нерестовищ (межі визначені у наказах).

Існує також і заборона на денний вилов риби – не більше трьох кілограмів. Пересування човном також заборонене. За порушення правил рибальства вас можуть оштрафувати чи навіть притягнути до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства, згідно з КУпАП, становить від 34 до 680 грн.

За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті, передбачено накладання штрафу в розмірі від 1700 до 6800 грн або обмеження (позбавлення) волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього добутого.

Повідомити про порушення правил рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів або отримати додаткову інформацію щодо нерестової заборони можна на «гарячу лінію» тернопільського рибоохоронного патруля за номером: 097-42-78-595.

Де можна ловити рибу

У Тернополі та поблизу обласного центру є декілька місць, де можна порибалити. За даними сайту goldfishnet.km.ua, розповімо, де вони розташовані та що можна впіймати.

Тернопільський став

Найпопулярніша водойма для рибалок. І не дивно, адже часом тут можна спіймати чималу здобич. Максимальна глибина – 25 метрів, середня – 15 метрів. У водоймі водиться чимало карасів, коропів та щук, а окрім них - плотва, сом, судак, товстолоб, бичок, амур білий, йорж, лящ, окунь, краснопірка.

Ставок в мікрорайоні Кутківці

Невелика водойма на території Тернопільської міськради. У невеликому ставку, площею 4,4 га, водяться карась срібний, короп, окунь, щука. Максимальна глибина – 5 метрів, середня – 1,8 метра.

Ставки біля села Теофіпілка

Водойми біля села Теофіпілка, що неподалік Козови. Це два ставки, площею 11,3 га,  у яких водяться амур білий, карась срібний, короп. Максимальна глибина – 2,5 метра, середня – 1,5 метра.

Плотича

Ставок знаходиться біля села Плотича, що біля Козови. Водосховище №2 і комплекс із шести ставків знаходяться за межами населеного пункту. Водосховище заплавного типу. Басейн річки Стрипа. Площа водного плеса становить 171,72 га. Тут водиться лише карась.

Старий Збараж

Ставок біля села Старий Збараж. Ставок руслового типу площею водного плеса 11,03 га. У ньому водиться короп, карась та плотва.

Настасів

Ставок біля села Настасів на річці Нішла. Він є мілким, адже його максимальна глибина лише біля дамби та становить два метри. Середня глибина – не більше метра. Тут можна спіймати коропа та карася.

Збараж

Міський ставок у місті Збараж. Тут можна спіймати коропа, ляща, плотву або щуку. Середня та максимальна глибина – 2 метра.

Великий Глибочок

Заплави річки Серет в с Великий Глибочок. При низькому рівні води уже багато місць де можна ловити білу і хижу рибу. Заїздів на заплави є багато. Те, що здається озерами – називається плесами. Їх там дуже багато і всі вони між собою з’єднані протоками. Рибалити там можливо тільки з човна, інакше туди ніяк не доберешся. Тут водиться верховодка, головень, карась, окунь, плотва, краснопірка, щука.

Також пропонуємо вам інтерактивну карту дозволених місць для рибальства у області, яку склали в Управлінні державного агентства рибного господарства.

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Що потрібно зробити влітку – 100 справ
Що потрібно зробити влітку – 100 сп... Літо - чудова пора, аби відпочити, зайнятися тим, чим давно хотіли, але не вистачало часу або ж спробувати щось абсолютн...
10 каверів на пісні Кузьми Скрябіна
10 каверів на пісні Кузьми Скрябіна 2 лютого 2015 року, у ДТП у Дніпропетровській області загинув український музикант, лідер гуту Скрябрін Андрій Кузьменко...
Стоматидин ® при болі в горлі
Стоматидин ® при болі в горлі Біль в горлі є поширеною проблемою, яка може супроводжувати різні захворювання. Один з методів лікування полягає в полос...