Народні читання С. Виспянського

Народні читання С. Виспянського

Всі анонси від: Бункермуз

У суботу 2 вересня о 14:00 запрошуємо усіх охочих завітати до галереї Бункермуз (бульв. Шевченка 1) до спільного читання п'єси "Весілля" Станіслава Виспянського за чашечкою кави або чаю. Вхід вільний.

У 2012 році Президент Польщі започаткував загальнопольську акцію під назвою «Національне читання», яка має на меті популяризацію надбання польської літератури, зміцнення почуття самоідентифікації, а також сприяння культурі живого слово в його найкращих формах.

Книгою Національного читання 2017 року стала п'єса «Весілля» Станіслава Виспянського.
«Весілля» було обрано шляхом онлайн-голосування. Загалом було запропоновано чотири книжки, серед яких теж були: "Провесна» Стефана Жеромського, "Пам'ятки Соплиці» Генрика Жевуцького, "Беньовський» Юліуша Словацького та «Весілля» Станіслава Виспянського. Участь у голосуванні взяли 37 тисяч осіб 18 тисяч з яких отримала п'єса Виспянського.Результати голосування оголосив президент РП Анджей Дуда разом з дружиною, під час офіційної урочистості у Президентському палаці у Варшаві з нагоди святкування Дня рідної мови.
У нашому місті цю естефету підхоплюють Тернопільське полонійне товариство (голова - Марина Войнова) та Польсько-українське товариство з Чорткова з головою Марією Пустельник.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення