Цирк Grand Circus Budapest

Цирк Grand Circus Budapest

Шапіто Grand Circus Budapest розташується на території ТРЦ "Орнава" з 12 до 28 червня. У будні вистави о 19.00, у суботу та неділю - о 16.00 та 19.00.

Grand Circus Budapest покаже малечі яскраву виставу. Будуть акробати, жонглери, гімнасти, клоуни і, звісно, багато дресированих тварин. Свої вміння продемонструють коні, лами, зебри, поні, верблюди та хижі кішки. А ще у цирку є справжні велетні - гіпопотам та слон.
Увага! У понеділок та вівторок цирк не працює. 28 червня - тільки одна вистава о 16.00.

Коментарі до події (10)
 • Mila Lutsjuk 12 Липня

  Адвокати тварин ІАБ офіційно звернулися до Надала С.В. - міського голови Тернополя.

  09. 07. 2015 р.  Міському голові м. Тернополя

  Сергію Віталійовичу Надалу

  вул. Листопадова, 5, м. Тернопіль, 46001  Звернення

  Щодо територіальної заборони стаціонування

  пересувних цирків з тваринами в Тернополі.  з 12 до 28 червня 2015 року в м. Тернополі розбили свої шатри цирк «Grand Circus Budapest», що розташовувався на орендованій території ТРЦ "Орнава"та «Цирк на льду» біля ТРЦ «Подоляни» (оренда з/д торгівельним центром не включає в себе суборенду під розважальні цілі із залученням тварин).  Ми, представники громади м. Тернополя занепокоєні чисельною та підтвердженою документально інформацією про жорстоке поводження з тваринами в подібних закладах та наявністю таких закладів на території м. Тернополя у зв’язку з наступним:

  По-перше, такі заклади розміщені на території міста незаконно. Відповідно до п. 1.4 «Положення про розміщення та порядок облаштування об’єктів літньої торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території парків міста Тернополя», затвердженого рішенням виконавчого комітету № 207 від 12 березня 2014 року (надалі - Положення), діяльність у сфері організації відпочинку та розваг на території парків міста Тернополя здійснюється суб’єктами господарювання після отримання відповідного документу щодо Погодження на розміщення та облаштування сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг.

  Крім того, відповідно до п. 2.5 та 2.10 вказаного Положення, суб’єкта господарювання повинен перед початком діяльності укласти з комунальним підприємством «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» договір про обслуговування сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на певний термін, у визначеному місці, відповідної форми та на певній площі.

  Згідно з п. 6.11 Положення, встановлення сезонного об’єкту сфери послуг, відпочинку та розваг на території парків міста Тернополя є можливим за наявності всіх необхідних дозвільних документів.

  Як стало відомо громадськості, у міську раду надійшов лист від адміністрації цирку «Grand Circus Budapest» щодо його розміщення біля ТРЦ «Орнава», проте погодження на розміщення цирку надано не було, натомість було лише повідомлено, що єдина локація у місті, де може бути розміщений цирк - у парку ім. Т. Шевченка. Вдруге адміністрація цього цирку зверталися за дозволом на розміщення циркової реклами, але їм знов було відмовлено, у зв’язку з тим, що дана земельна ділянка, де зараз розташований цирк, знаходиться у оренді торгово-розважального комплексу та має інше цільове призначення.

  Тобто, жодного Погодження на розміщення та облаштування сезонного об’єкта сфери послуг, відпочинку та розваг цирком отримано не було, як не було укладено договір про обслуговування сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг.

  По-друге, розміщення цирків є прямим порушення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Згідно з його положеннями, утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створено умови, які відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям звірів. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. Варто зазначити, що жодної перевірки стосовно того, в яких умовах утримуються тварини у вказаному цирку не проводилось.

  Крім того, утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища. Однак, чи було отримано такий дозвіл суб’єктом, яким організовано цирк невідомо. Наявність мораторію на перевірки суб’єктів господарювання жодним чином не дозволяє перевірити цей факт. А створення пересувних звіринців в Україні заборонено з 2006 року Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Окрім того цього року у квітні Верховна Рада заборонила використання тварин у кориді, створення та діяльність пересувних звіринців, пересувних зоопарків та пересувних виставок диких тварин – зооцирки трактуються, як «пересувні виставки диких тварин» та «пересувні звіринці».

  Таким чином, суб’єктом, який організував роботу вказаного цирку грубо порушені вимоги Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», утримання тварини у вказаному цирку жодним чином не регулюється, що ставить під загрозу місцевих мешканців, які відвідують вказаний цирк. Неризидентами країни в Україну було завезено тварин - приватну власність: слон, гіпопотам, дикі кішки (леви), коні, лами, зебри, поні, верблюди. Відомо, що в Угорщині діє загальнонаціональна заборона на використання певних видів диких тварин у цирках: слонів, носорогів та приматів, а також новонароджених диких особин! Туристи-гастролери ігнорують свої закони та закони країни, в якій вони виставляють тварин на показ. А місцеві управлінці ігнорують регулювання гастрольної діяльності пересувних виставок тварин.

  По-третє, у зв’язку із відсутністю будь-якої офіційної інформації про умови утримання тварин та наявність у ЗМІ та серед громадськості інформації про неприйнятні умови утримання тварин, є підстави вважати, що у діях адміністрації та працівників цирку містяться ознаки складу злочину, передбаченого ст. 299 Кримінального кодексу України.

  По-четверте, незаконне розміщення цирків та неналежні умови утримання тварин, в т. ч. недостатні умови забезпечення безпеки становлять пряму загрозу мешканцям міста, в т. ч. мешканцям, які не відвідують цирк, однак проживають поруч. В той же час, нагляд за дотримання безпеки та громадського порядку покладається не лише на правоохоронні органи, а й на органи місцевої влади. Наразі, місцевою владою, незважаючи на відомий факт незаконного розміщення цирків та утримання тварин, не здійснено жодних заходів для припинення правопорушення, в т. ч. не ініційовано звернення до правоохоронних органів за фактом незаконного заволодіння землею та утримання тварин.

  По-п’яте, розміщення вказаного цирку призводить до погіршення ситуації із благоустроєм у місті, зокрема, до забруднення прилеглої території. В той же час, відповідно до п. 2.1 Правил благоустрою міста Тернополя, затверджених рішенням №6/8/20 від 19.05.2011 року, в повноваження міської ради м. Тернополя входить в т. ч. організація та забезпечення на території міста чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях.

  Відповідно до п. 8 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міський голова скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

  На підставі викладеного, керуючись, ст. 3, 8 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вимагаємо від міського голови м. Тернополя Надала Сергія Віталійовича:

  1. Винести на розгляд сесії міської ради міста Тернополя у найкоротші строки питання про заборону на гастрольну діяльність цирків з дикими тваринами та пересувних звіринців на території міста Тернопіль з урахуванням неможливості благоустрою міста та відсутністю відповідної інфраструктури.

  2. Винести на розгляд сесії міської ради міста Тернополя у найкоротші строки питання про внесення змін до «Положення про розміщення та порядок облаштування об’єктів літньої торгівлі, сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території парків міста Тернополя», затвердженого рішенням виконавчого комітету № 207 від 12 березня 2014 року в частині заборони використання тварин при облаштуванні та під час роботи об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг на території парків міста Тернополя, з метою організації регулювання гастрольної діяльності суб’єктів господарювання, які привозять в місто тварин.

  3. Винести на розгляд сесії міської ради міста Тернополя у найкоротші строки питання про внесення змін до Правил благоустрою міста Тернополя, затверджених рішенням №6/8/20 від 19.05.2011 року в частині використання тварин у господарській діяльності на території міста Тернополя.

  4. Переглянути всі договори оренди з/д міста і обумовити в них зміни щодо заборони суборенди під видовищні заходи із залученням тварин.

  Тернопіль проти виступів цирків з тваринами у своєму місті!

  Івент для привернення уваги громади міста та для збору інформації: Тернопіль проти виступів цирків з тваринами у своєму місті!: https://www.facebook.com/events/1587852771479550/ та Електронна Кампанія ЗА заборону стаціонування зооцирків з тваринами в містах України: https://www.facebook.com/events/1460231834272578/ .

  Петиція поновлюється підписами: http://chn.ge/1LQsZQj

  Усі запитання та Ваші міркування з приводу нашого звернення просимо надати на адресу: iabtierschutz@gmail.com.

  Доповнення:

  ІАБ проводить юридичні консультації та надає юридичну допомогу у допущених помилках в розпорядженнях власністю громади.  З повагою,

  зоополітик та адвокат тварин ІАБ,  Луцюк Людмила Олександрівна _________________

  контактний телефон (Португалія) +351963908367  Ініціатори і автори звернення:  адвокат тварин, Київ

  Терешко Ганна

  hannatereshko@gmail.com  адвокат тварин, Київ

  Ніна Семчишин

  kibaruma@gmail.com

  +380632230353  керівник ГО ММТЗТ, адвокат тварин, Миколаїв

  Муза Махова

  help.animals@mail.ru

  +38 063 078 78 08  адвокат тварин, Херсон

  Іванна Кудіна

  iviino4ka24@gmail.com  адвокат тварин, Умань

  Наталія Анохіна

  mirabel1524@gmail.com  адвокат тварин, Київ

  Світлана Грицай  Активіст-зоозахисник, Тернопіль

  Зоравар Марват

  marwat.zorawar@gmail.com

  +380989570392  Активіст-зоозахисник, Тернопіль

  Віталій Пентсак

  vitalij_pentsak@ukr.net  Тернополяни, що підтримують звернення: Володимир Окаринський, Сергій Ременюк, Олена Дейнека, Наталія Лагоцька, Анна Лагоцька, Лариса Римар, Галинська Ольга, Віра Білинська, Ярослав Качмарський, Галина Курінна.

  Підписи під зверненням щодня поновлюються і доповнюються на сторінці: https://www.facebook.com/events/1460231834272578/ .
 • Анонім 23 Червня

  дуже сподобалось!спочатку думала теж що це трохи дорого як для цирку але коли подивилась-зрозуміла що це дешево для такої вистави і професіоналізму!!!білети від 100 до 200 грн...брала за 100 і бачила те ж що і люди за 200 тому немає сенсу переплачувати(це на мою думку).Білети можна придбати тільки у касі біля самого цирку,біля ТРЦ Орнава.Рекомендую,не пожалієте!(:smile:)
 • Анонім 23 Червня

  Справжній цирк! Дуже сподобався дітям. Багато тварин.Молодці!
 • Оксана Кулик (Качмар) 22 Червня

  як можна замовити білети, чи є телефон
Отримуйте
регулярні оновлення