10 фактів про блакитні сири з благородною цвіллю

procheese.ua
Автор:
procheese.ua
13 жовтня 2021

Блакитні сири: популярні представники, секрети виготовлення й смачні поєднання: цікаві факти про популярний сирний делікатес.
Сир з блакитною цвіллю — вишуканий і пікантний делікатес, який можна подавати як самостійний компонент сирної тарілки, так і додавати до різноманітних ресторанних чи домашніх страв. Блакитні сири в процесі виготовлення проколюють спеціальними металевими голками, що дає змогу створити повітряні кишені. Голки обробляють спеціальним штампом бактерій Penicillium, які розвиваються всередині сирної голівки й насичують її пікантним солоним смаком. 

10 фактів про блакитні сири з благородною цвіллю


Сир з блакитною цвіллю: що варто знати?

Блакитні сири виготовляють з коров’ячого, козячого або овечого молока. Готовий продукт відрізняється яскравими блакитними або блакитно-зеленуватими прожилками плісняви. Саме цвіль придає сирному делікатесу пікантний аромат і солонуватий посмак. Окрім того, саме блакитні смужки плісняви всередині сирної голівки дали назву цілому сімейству цих вишуканих сирів.

То які фактори про сири з блакитною цвіллю обов’язково варто знати перед тим, як скуштувати цей делікатес?

  • Факт №1. Сині прожилки з’являються ще на етапі виготовлення сирної голівки й вважаються повністю безпечними для організму людини.

Цвіль з’являється всередині сирної голівки всередині виробничого процесу, коли аффінери проколюють сирну голівку великими голками або металевими шпицями. Такі металеві “шипи” дозволяють повітрю вільно циркулювати й стимулювати розвиток доданих бактерій типу Penicillium.

  • Факт №2. Цвіль впливає на текстуру сирного тіста, запах і аромат готового сирного делікатесу.

Що цікаво, один із найпопулярніших штампів бактерій — Brevibacterium lens. Саме ці мікроорганізми формують природний запах людського тіла!

  • Факт №3. Блакитний сир винайшли випадково й на це мав вплив процес подальшого визрівання цього делікатесу.

Блакитні сири визрівають в умовах контрольованої температури, до прикладу, в печерах або спеціальних кімнатах. Один з найпопулярніших блакитних сирів, Рокфор, за легендою виявили завдяки одному хлопцеві. Він їв хліб зі сиром з овечого молока, та вдалині помітив красиву дівчину. Хлопець залишив свій обід в одній з печер, а коли повернувся, то помітив, що його сир перетворився на Рокфор. 

  • Факт №4. Найстаріший сир з блакитною пліснявою на планеті — Горгонзола.

Його почали виготовляти ще в 879 році, але до XXI століття цей сирний делікатес не містив характерних блакитних смужок цвіллі.

  • Факт №5. Всі інші сирні делікатеси з пліснявою виготовляли, аби зменшити попит покупців на Рокфор.

Виготовляти й експортувати Рокфор у давні часи було досить дорого, тому місцеві аффінери шукали альтернативні варіанти.

  • Факт №6. Аромат і смак блакитних сирів залежить більше, ніж від 10-ти факторів.

На ці характеристики впливає тип блакитного сиру, розмір сирної голівки, характер затвердіння й термін визрівання.

  • Факт №7. Текстура сирів з блакитною цвіллю варіюється від крихкої й пікантної до ніжної й однорідної.

Насправді все залежить від терміну визрівання. Молодий сир має м’яку середину, тоді як витриманий делікатес — суху текстуру.

  • Факт №8. Блакитні сирні делікатеси корисніші, ніж звичайний твердий сир.

Згідно з останніми дослідженнями, в Рокфорі чи Горгонзолі міститься приблизно на 15% більше кальцію, ніж у Парміджано Реджано. 

  • Факт №9. Сир з пліснявою можна їсти як самостійну страву або ж додавати як допоміжний інгредієнт.

Блакитні сири вважають основною складовою класичної сирної тарілки. До того ж вони прекрасно розкривають свої смакові якості у соусах, салатах, закусках, гарячих стравах, десертах.

  • Факт №10. Блакитні сири варто подавати при кімнатній температурі.

Точніше, будь-який сир варто подавати виключно кімнатної температури. Блакитні сири гармонійно поєднуються з червоними солодкими винами, волоськими горіхами й медом.

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Як отримати енергетичний сертифікат
Як отримати енергетичний сертифікат Сертифікат енергетичної ефективності – документ вказаної форми, де вказується клас енергетичної ефективності будівлі або...
Что нужно для экспресс-ремонта зимней обуви своими руками: 3 главных рекомендации
Что нужно для экспресс-ремонта зимн... Навыки обувного ремонта лишними не будут никогда. Особенно зимой, когда второй пары на замену может и не найтись. Основн...
Тренды обуви сезона осень-зима 2021/2022
Тренды обуви сезона осень-зима 2021... Зима уже совсем близко, в любой момент могут наступить холода, поэтому самое время подыскать хорошую теплую обувь. Стоит...