Дні європейської спадщини 2022 у Вінниці

Дні європейської спадщини 2022 у Вінниці

У Вінниці з 15 по 25 вересня відбудеться цикл заходів на тему «Стала культурна спадщина», приурочені до Днів європейської спадщини.

Вінниця уже вчетверте долучається до щорічної ініціативи Ради Європи – Днів європейської спадщини (ДЄС). Вони проходять кожного вересня по всій Європі, а в нашому місті триватимуть протягом 15-25 вересня.

Тема цьогорічного циклу заходів – «Стала культурна спадщина» – покликана привернути увагу до змін навколишнього середовища, розмаїття культурної спадщини та досягнення Цілей сталого розвитку 2030.

Уже традиційно ДЄС у Вінниці координуватиме департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради у партнерстві з місцевими музеями, громадськими організаціями, дослідниками та балансоутримувачами пам’яток. Вони підготували насичену програму з низкою різноманітних активностей. На учасників чекають лекції, воркшопи, багато ексклюзивних екскурсій, урбан-прогулянки, кінопоказ і гастрономічні майстер-класи на тему локальної кухні.

«Нам важливо підкреслювати цінність матеріальної та нематеріальної спадщини міста для вінничан та гостей, тож навіть в умовах воєнного стану ми не відмовилися від підготовки до ДЄС. За останні роки, попри пандемію COVID-19 та її наслідки в житті суспільства, такий формат унікальних заходів на базі пам’яток за участю істориків, мистецтвознавців, гідів та інших фахівців викликав великий інтерес», – каже Олександр Вешелені, директор департаменту маркетингу міста та туризму.

Усі заходи будуть поділені на три смислові блоки:
1) екологія,
2) зелена економіка,
3) історія та архітектура.
Учасники зможуть зробити перші кроки в напрямку сталих практик, а також дізнаються, як культурна та природна спадщина сприяють більш стійкому майбутньому.

Активності спонукатимуть відкрити для відвідувачів маловідому спадщину та вплив історичних будівель на збереження місцевої ідентичності, тому в рамках запланованих заходів будуть показані об'єкти, які були під загрозою знищення, але їх перепрофілювали або реконструювали у рамках соціального та екологічного розвитку міста. Також цьогорічна тема має на меті привернути увагу до збереження природи та біорозмаїття - охочі зможуть взяти участь у прогулянках, дослідженнях геологічних об'єктів, тематичних екскурсіях. Крім того, кожен зможе зробити свій особистий внесок у збереження довкілля – вінничанам пропонуватимуть взяти участь у плогінгу (спонтанному прибиранні під час бігу або прогулянок) вздовж малих річок та ставків на території громади.

«Додатково мотивує провести Дні європейської спадщини причетність до ініціативи тих міст, які страждають від війни навіть сильніше за Вінницю, і попри це продовжують боротися за збереження культурної спадщини (скажімо, Чернігівщина або Київщина). Для нас почесно бути в цьому товаристві туристичних міст, міст культурного спадку нашої держави», – додає Олександр Вешелені.

Важливість таких заходів зумовлена також тим, що Вінниця на початку цього року стала першим містом в Україні з ухваленим документом про дотримання напрямків Європейського зеленого курсу. Попри складність впровадження реформ в умовах воєнної агресії громада намагається системно рухатися до більш екологічної і сталої моделі повсякденного життя, економіки, енергетики й багатьох інших сфер.

За всіма новинами та анонсами ДЄС стежте на сторінці Департамент маркетингу міста та туризму

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення