Операфест Тульчин - 2018. Найкращий open air фестиваль 8-10 червня у Палаці Потоцьких!

Операфест Тульчин - 2018. Найкращий open air фестиваль 8-10 червня у Палаці Потоцьких!

Грандіозний open air, який сколихне всю Україну!

8-10 червня Міжнародний оперний фестиваль під відкритим небом OPERAFEST TULCHYN-2018 пройде у «подільському Версалі» - легендарному Палаці Потоцьких у Тульчині.

Вхід вільний для всіх! А тому доторкнутися до високого мистецтва, насолодитися красою класичної опери, сучасних мюзиклів та грандіозних постановок у виконанні європейських, американських та українських зірок оперної сцени, зможе кожен!

Фестиваль OPERAFEST TULCHYN дарує унікальну нагоду - побачити оперу у всій її розмаїтості та наочно пересвідчитись, що у сучасній інтерпретації вона буде цікавою всім: і молоді, і діткам, і людям середнього та старшого віку!

Ексклюзивні постановки і світові зірки, креативні арт-простори і селфі-зони!

Протягом трьох днів під відкритим небом глядачі побачать 8 ексклюзивних постановок всесвітньовідомих оперних шедеврів! Кожен концерт – гучна прем’єра, спеціально створена до фестивалю і адаптована під унікальний формат open air’у.

Загалом у фестивалі візьмуть участь понад 30 солістів з Австрії, Німеччини, США та України, 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомі диригенти!

Масштабна сцена, якісний звук, світло та екрани – все продумано так, щоби дійство на сцені глядачам було видно з будь-якої точки величезної території фестивалю.

Під час OPERAFEST TULCHYN-2018 парк Палацу Потоцьких буде перетворений на креативні арт-простори та комфортні зони для відпочинку.

* Вражаючі сучасні флюроарт об’єкти та грандіозні світлові інсталяції займатимуть площу 200 квадратних метрів!

* Будуть створені цікаві селфі-зони, проведені фото- та мистецькі виставки і вперше розроблена спеціальна дитяча локація для дітей.

* Кожен фестивальний день фінішуватиме яскравою нічною програмою.

Якщо у 2017 році перший фестиваль OPERAFEST TULCHYN відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року організатори очікують удвічі більшу кількість відвідувачів!

Сюрпризи концертної програми

На концертах та виставах OPERAFEST TULCHYN-2018 прозвучать опери українською, італійською, німецькою та англійською мовами.

8 червня о 19.00 фестиваль відкриє грандіозний концерт «ГАЛА-ОПЕРА», який стане справжнім парадом оперних хітів!

У одному концерті прозвучать найкращі арії з легендарних опер: «Севільський цирульник», «Лючія ді Ламмермур», «Макбет», «Чарівна флейта», «Ксеркс», «Набукко», «Лакме», «Снігуронька», «Запорожець за Дунаєм», «Джанні Скіккі», «Казки Гофмана», «Турандот», «Кармен», «Травіата».

Виконавці: найкраща жінка-диригент світу, головний диригент опери і філармонійного оркестру м. Ґрац - ОКСАНА ЛИНІВ (Австрія), Міжнародний симфонічний оркестр INSO-Львів, Чоловіча хорова капела «Дударик» та 9 кращих солістів, які представляють Україну на європейських сценах: Ігор Онищенко (баритон), Тетяна Журавель (колоратурне сопрано), Сергій Магера (бас), Віктор Андрійченко (контртенор), Ольга Дядів (сопрано), Юрій Дудар (баритон), Олег Злакоман (тенор), Юлія Терещук (сопрано), Віктор Шевченко (бас).

 
 

 

 

8 червня о 22.00 у виконанні Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка й головного диригента театру – Дмитра Морозова глядачі побачать україномовну постановку легендарної опери «МАЗЕПА» Петра Чайковського.

Аби відновити історичну справедливість і представити новий погляд на особистість одного з найвидатніших діячів нашої історії, постановники опери «МАЗЕПА» створили власну редакцію тексту і внесли зміни в музичну драматургію опери.

Харківська постановка вийшла масштабною та вражаючою! Під час показу будуть використані світлові й музичні спецефекти. Місцями на сцені одночасно будуть грати 120 артистів — хор, балет, солісти й оркестр.

Символічно, що «МАЗЕПА» прозвучить на фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 у ювілейний рік! Рівно 135 років тому Чайковський дописав партитуру до опери, над якою почав працювати саме під час відпочинку в Україні.


 
 
 
 

Опівночі глядачів чекає вогняне шоу і перша україномовна постановка рок-опери «ІСУС ХРИСТОС — СУПЕРЗІРКА» легендарного Ендрю Ллойд Веббера, що є автором «Привиду опери» й мюзиклу «Кішки».

За 48 років існування рок-опери постановки шоу пройшли на сценах 17 країн світу!

Унікальність постановки «ІСУС ХРИСТОС - СУПЕРЗІРКА», яку побачать глядачі OPERAFEST TULCHYN-2018, у тому, що англійський текст Тіма Райса вперше перекладений українською мовою, завдяки чому зміст рок-опери буде зрозумілий кожному!

Творці вистави – Вінницький міський палац мистецтв «Зоря». Режисер – Ірина Воєнна.

Художній керівник проекту – Євген Майданик. Автор ідеї – Олександр Шемет.

Переклад – Сергій Аркуша. Виконавці: артисти студії Ірини Воєнної.


 

 

У другий день на OPERAFEST TULCHYN-2018 вперше буде представлена опера для юних глядачів!

9 червня о 16.00 відбудеться прем’єра дитячої музичної вистави «КОЗА-ДЕРЕЗА» за мотивами однойменної опери Миколи Лисенка.

Написана 130 років тому, «КОЗА-ДЕРЕЗА» є першою дитячою оперою не лише в українській музиці, а й загалом у світі!

Вперше оперу було поставлено у 1888 році у Києві за участю дітей Миколи Лисенка і Михайла Старицького. Костюми й танці для першої постановки допомагала створювати Леся Українка.

На фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 у спільній постановці Вінницького академічного обласного театру ляльок і хорового колективу та оркестру Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича глядачів чекає зустріч не лише з усім відомими героями казки, а й з Пасічником - нащадком козака-характерника, який вразить своїми дивовижними здібностями.

Режисер-постановник  – заслужений артист України Олександр Кузьмин, керівник хору - Ольга Бабошина, диригент - заслужений діяч мистецтв України Геннадій Муращенко. Художній керівник проекту - заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.


 

 

9 червня о 18.00 глядачі побачать феєричну оперу «ПАЯЦИ» - цьогорічну прем’єру Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (диригент – Вікторія Рацюк).

Славетний тенор Енріко Карузо, який виконував одну з головних партій опери ще у ХIХ столітті, зізнавався, що коли він співає знамениту арію «Смійся, Паяц», у нього з очей течуть справжні сльози…

«ПАЯЦИ» Руджеро Леонкавалло — визнаний шедевр музичного веризму, найкраща і найбільш популярна опера італійського генія.

Постановники харківської версії вистави повністю переосмислили хрестоматійне трактування опери, вигадали нове місце дії, нові образні характеристики та біографії героїв, тобто створили нестандартне драматургічне і художнє рішення, що дає можливість глядачам по-новому поглянути на вічну історію кохання, ревнощів та помсти.


 

 

 

9 червня о 21.00 відбудеться прем’єра неординарної постановки опери «ДОН ЖУАН» Вольфганга Амадея Моцарта у новому прочитанні!

Написану 231 рік тому і того ж 1787 року із шаленим успіхом представлену у Празі, оперу «ДОН ЖУАН» Джоаккіно Россіні, Шарль Гуно і Ріхард Вагнер називали «найвеличнішою з коли-небудь написаних опер».

Існує документально не підтверджена легенда, що консультантом під час роботи над оперою був Казанова.

На фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2018 у виконанні Міжнародного симфонічного оркестру INSO-Львів, чоловічої хорової капели «Дударик» та диригента Оксани Линів (Австрія) буде представлена новаторська й незвичайна постановка «ДОН ЖУАНА», яка за задумом режисера Юлії Журавкової буде овіяна містикою і ореолом таємничості.

Концепція постановки побудована на проекції легенди про Дон Жуана на інший міфологічний пласт, що споконвіку бентежить людську уяву – легенди про вампірів.

Дон Жуан виступить як постать, що наділена надлюдськими силами – на зразок Ван Хельсинга.

 

Опівночі другий фестивальний день фінішує приголомшливої краси 3D-MAPPING SHOW на фасаді головного корпусу Палацу та кінопоказом легендарного музичного фільму «АМАДЕЙ» (1984) Мілоша Формана.

Захоплююча стрічка-біографія про Вольфганга Амадея Моцарта і Антоніо Сальєрі свого часу завоювала цілу низку кінопремій, зокрема, 8 «Оскарів», 4 «Золотих Глобуси», 4 премії BAFTA і багато інших престижних нагород.

У головних ролях: Ф. Мюррей Абрахам, Том Халс, Елізабет Беррідж, Джеффрі Джонс.

10 червня фінальний день OPERAFEST TULCHYN о 18.00 розпочнеться грандіозним концертом «ГАЛА-ВАГНЕР».  

У виконанні кращих солістів Німеччини, Австрії та США Петера Свенссона (тенор, Австрія), Стефані Вайс (мецо-сопрано, США/Німеччина), Елізабет-Марії Вахутки (сопрано, Німеччина), Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, Академічного хору «Глорія» і знаменитого диригента Тараса Криси (США) прозвучать найкращі арії та увертюри найвідоміших опер геніального Ріхарда Вагнера: «Трістан і Ізольда», «Перстень Нібелунгів», «Валькірія», «Зігфрід», «Смерть богів», «Золото Рейну» та інших.

Концерт «ГАЛА-ВАГНЕР» приурочений до 205-річчя від дня народження геніального німецького композитора, завдяки якому у ХІХ столітті відбулася оперна реформа і радикальне переосмислення оперного жанру.


 

10 червня о 21.00 відбудеться ексклюзивний показ концертної версії всесвітньовідомого мюзиклу Джона Кандера  «ЧИКАГО»!

Від авторів фестиваль OPERAFEST TULCHYN отримав право на єдине виконання концертної версії мюзиклу в Україні!

Копродакшн за участю найкращих американських солістів та українських митців став можливим завдяки підтримці Посольства США в Україні та Агроіндустріального холдингу МХП.

Виконавці: солісти з США -  Ендрю Табак, Мішель Джонсон, Ніколь Каплан, Тод Фітцпатрік, Дрейк Шерман, Стефані Вайс, Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, Академічний хор «Глорія», диригент – Тарас Криса (США).

Постановка концертних номерів - Ольга Лачко (Україна). Режисер концертної версії - заслужений діяч мистецтв України Павло Третьяков.

«ЧИКАГО» — мюзикл номер один по тривалості прокату за всю історію Бродвею, власник шести премій «Тоні», включаючи номінації «Кращі світлові ефекти», «Краща режисура», «Краща хореографія», а також премії «Греммі» за кращий альбом.

Незалежно від того, чого вам хочеться: вперше подивитися легендарний бродвейський мюзикл, побачити сценічну версію оскароносного фільму чи знову випробувати на собі магію вистави, концертна версія мюзиклу «ЧИКАГО» неодмінно виправдає ваші очікування!

«ЧИКАГО» - це стильний і гарний мюзикл із пікантним сюжетом, віртуозними танцями, музикою, що миттю запам'ятовується – справжнім живим джазом! - і відмінним оформленням, що дозволяє відчути всю романтику 20-х років у Чикаго!

Шок, шик і блиск, блискуча постановка і прекрасна, яскрава музика, сюжет, який вражає і заворожує одночасно та багато інших сюрпризів – концерт-закриття фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 буде по-справжньому незабутнім і феєричним!

 

 

 

Унікальне місце проведення – Палац Потоцьких

Місце проведення фестивалю - одне з Семи чудес Вінниччини, знаменитий Палац Потоцьких, який свого часу називали «прикордонним» або «подільським Версалем». Саме тут граф Станіслав Потоцький обвінчався з коханою Софією, для якої потім в Умані побудував славнозвісну «Софіївку».

У XVIII-XIX столітті Палац Потоцьких у Тульчині був епіцентром бурхливого культурного життя. У Палаці був власний симфонічний оркестр, оперна і балетна трупи, тому кожного року тут відбувалися розкішні прем’єрні постановки опер, які відвідували перші люди того часу.

– Саме Тульчин був південною столицею декабристів. Тут розташовувався штаб другої армії, жив Пестель і спеціально у Тульчин до друзів-декабристів приїжджав Пушкін, - розповідає арт-директор OPERAFEST TULCHYN, заслужена артистка України Ірина Френкель. –Дуже символічно, що саме зараз Палац Потоцьких, який має таку славетну історію, отримав шанс відродитися і заявити про себе не тільки на всю Україну, а й – світ! Ми щиро сподіваємося, що така непересічна подія, як Міжнародний open air оперний фестиваль, приверне увагу максимальної кількості людей: як тих, хто цінує музичне мистецтво, так і тих, хто цікавиться історією, туризмом та відкриттям нових вражаючих місць в Україні.

 

 

 

 

 

Найкомфортніші «чартерні рейси» з Вінниці!

Місце розташування Тульчина дуже зручне: всього година їзди з Вінниці – і ви вже на місці!
А для забезпечення максимального комфорту вінничан та всіх гостей міста запущено спеціальну «чартерну  програму» з Вінниці.

У дні фестивалю, 8-10 червня, зручні й сучасні великі автобуси будуть курсувати* з вулиці Чехова (кінцева зупинка тролейбусів № 10 і № 2, біля гіпермаркету «Грош»):

     8 червня виїзд о 17:00 (повернення у Вінницю - о 02:00);

     9 червня виїзд о 16.00 (повернення у Вінницю - о 02:00);

     10 червня виїзд о 16:00 (повернення у Вінницю - о 01:00);

Вартість проїзду – 250 гривень. Придбати чартерні електронні квитки можна до 6 червня.

Всі учасники «чартерних рейсів» гарантовано отримають місця у партерній зоні фестивалю!

Цікаве нововведення цього року – кожен автобус буде супроводжувати гід-екскурсовод, тому під час поїздки до Тульчина всіх учасників «чартерних програм» чекають захоплюючі екскурсії!


 

8 червня, чартерна програма А – денна + вечірня вистави:

Концерт «ГАЛА-ОПЕРА» (поч. о 19.00)

П.Чайковський «МАЗЕПА» опера на 2 дії (поч. о 22.00)+ ВОГНЯНЕ ШОУ

Відправлення з Вінниці

Прибуття в Тульчин

Відправлення з Тульчина

Прибуття у Вінницю

17.00

вул. Чехова

(кінцева зупинка тролейбуса №10 біля супермаркету «Грош»)

18.30

Палац Потоцьких

00.30

Палац Потоцьких

02.00

залізничний вокзал

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

9 червня, чартерна програма D – дитяча опера «КОЗА-ДЕРЕЗА» (поч. о 16.00)

Відправлення з Вінниці

Прибуття в Тульчин

Відправлення з Тульчина

Прибуття у Вінницю

14.00

вул. Чехова

(кінцева зупинка тролейбуса №10 біля супермаркету «Грош»)

15.30

Палац Потоцьких

17.30

Палац Потоцьких

19.00

залізничний вокзал

 

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

9 червня, чартерна програма В – денна + вечірня вистави:

Р. Леонкавалло «ПАЯЦИ» (поч. о 18.00)

В.МОЦАРТ «ДОН ЖУАН» (поч. о 21.00)+ 3D-MAPPING SHOW

Відправлення з Вінниці

Прибуття в Тульчин

Відправлення з Тульчина

Прибуття у Вінницю

16.00

вул. Чехова

(кінцева зупинка тролейбуса №10 біля супермаркету «Грош»)

17.30

Палац Потоцьких

00.30

Палац Потоцьких

02.00

залізничний вокзал

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

10 червня, чартерна програма C – денна + вечірня вистави:

Концерт «ГАЛА-ВАГНЕР» (поч. о 18.00)

Концертна версія мюзиклу «ЧИКАГО» (поч. о 21.00)

Відправлення з Вінниці

Прибуття в Тульчин

Відправлення з Тульчина

Прибуття у Вінницю

16.00

вул. Чехова

(кінцева зупинка тролейбуса №10 біля супермаркету «Грош»)

17.30

Палац Потоцьких

23.30

Палац Потоцьких

01.00

залізничний вокзал

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////

RED SECTOR

Також серед зручних нововведень на прохання глядачів, які не будуть користуватися «чартерною програмою», але бажають мати гарантовані місця у партерній зоні, створено RED SECTOR, де кожен бажаючий може забронювати для себе місце на конкретну виставу фестивалю.

Вартість послуги бронювання місць у RED SECTOR варіюється від 50 до 250 гривень (деталі – на сайті http://bilet.vn.ua ), а кожному глядачеві буде наданий приємний бонус від партнера фестивалю - кав’ярні «Чорна кішка, білий кіт» - 50% знижка на фірмовий напій фестивалю.


 

Наметове містечко «Ночівля в палаТці Потоцьких»

У дні проведення на території фестивалю буде діяти наметове містечко «Ночівля в палаТці Потоцьких», розміщення у якому дасть змогу відвідувачам зекономити час та гроші й заночувати на території Палацу.

Місця у наметовому містечку бронюються під кожен намет, тому всім бажаючим заночувати у наметовому містечку необхідно попередньо зареєструватися у кураторів  – тур-клубі «Бідняжка», моб.: (096)882-50-33 – Андрій, (098)276-33-43 – Наталя.

Вичерпну інформацію про фестиваль можна отримати за телефонами: (0432)690-025, (068)49-74-644, у інформаційних центрах фестивалю - у Вінницькій бібліотеці ім. Тімірязєва (вул. Соборна, 73), Вінницькій Вежі (вул. М. Оводова, 20), тур-клубі «Бідняжка»; на сайті фестивалю operafest-tulchyn.blogspot.com і  у офіційній групі у Facebook (https://www.facebook.com/groups/1680444128916450).

 

ІІ Міжнародний оперний фестиваль OPERAFEST TULCHYN відбувається за сприяння голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія та Міністерства культури України.

За підтримки:       народного депутата України Миколи Кучера,

              голови ГО «Життя та розвиток громад» Лариси Білозір.

Генеральний спонсор – Агроіндустріальний холдинг МХП.

Генеральний перевізник – Міжнародні авіалінії України. «Літайте з Вінниці до 40 країн світу!»

Меценат фестивалю - Agrana Frut Ukraine.

Партнери фестивалю: Посольство США в Україні, Тульчинська міська рада, Тульчинська районна рада, Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К. А. Тімірязєва, Подільський туристичний центр, «Афіша Вінниці».

Співорганізатори: Благодійний фонд сприяння розвитку талантів Поділля, компанія «ВІННИЦЯКОНЦЕРТ».

Генеральний інформаційний партнер – RIA.

Офіційний кавовий партнер – кав’ярня «Чорна кішка, білий кіт».

Гостинно вітає готель «Франція».

Медіа-партнери: телеканал «ВІТА», телеканал «Вінниччина», радіо «Такт», радіо «Місто над Бугом», радіо «Ера FM», газета «Місто», «Газета по-українськи», «Вінницька газета», газета «33 канал», журнал «Свадьба года», журнал «Країна», «Афіша Вінниці - moemisto.ua», 20minut.ua, myvin.com.ua, vezha.vn.ua, Depo.Вінниця, vinnitsaok.com.ua, vindaily.info, vinnitsa.info, vinbazar.com, i-vin.info, vlasno.info, vip.vn.ua, likebb.com.
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Афіша Вінниці завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook