Купання на Водохреща

Купання на Водохреща

Вперше за багато років у Вінниці Водохреща не святкуватимуть так гучно і з розмахом як завжди. Не буде  і традиційних забав та масового водохресного купання з розвагами, смаколиками та зігріваючими напоями. Корективи у 19 січня, яким завершується цикл зимових різдвяних свят, вніс коронавірус. Тож, не  освячуватимуть і водойми. Свяченої води можна буде набрати біля Спасо-Преображенського собору з тамтешньої криниці або в будь-якій церкві. 

Всі бажаючі вінничани, які не хочуть пропускати традицію купання в ополонці, можуть скупатися на Водохреща у Вінниці у ополонках, неосвячених церквою, які приготують місцеві заклади чи активісти.  

 Традиція купання в ополонці сягає давніх давен і збереглася до сьогодні. 
Зазвичай у місцях купання облаштовують умови для зручності проведення обряду, на місці повинні чергувати медики і рятувальники, щоб уникнути нещасних випадків. Спершу священик читає молитву і освячує місце, де люди будуть купатися. Потім віряни заходять у воду і три рази повністю занурюються у воду, читають молитву і виходять з води. Якщо у Вас є бажання, але з якихось причин, щось зупиняє - ми Вам в цьому можемо допомогти. Багато будуть плавати вперше, і дуже важливо все правильно зробити, підтримати. 
Цього року буде все набагато скромніше. Хто хоче, то купається індивідуально. Скупатись з "розмахом" з масовими зібраннями  цього року не вийде(.

Такого обов’язку, як пірнати в ополонку на Водохреща немає, -  розповідає священик  Віталій Голоскевич.  Однак, хто має таке бажання,  може це зробити. Вважається, що в цей день вода в водоймах стає цілющою і може зберігатися десятиліттями і при цьому не псується. Але “змити” з себе гріхи в ополонці на Водохреща – не вийде

Якщо ви все ж таки з тих, хто точно купатиметься в ополонці, прихопіть із собою махровий халат, рушник, комплект змінного одягу, теплий одяг; купальник або плавки; не ковзаючі тапочки або ж вовняні шкарпетки; гумову шапочку. 

Отож, де можна скупатись в ополонці на Водохреще у Вінниці:

► Ополонка на Вишенському озері. Традиційне місце зібрання для купання на Водохреще. 

► Ще однієї локацією буде озеро біля Олієжиркомбінату. ► Окрім традиційних місць для купання скупатись можна і біля Вінницької Реберні► Традиційно скупатись можна буде в ополонці в мікрорайоні "Тяжилів".  Локація для купання буде облаштована на Тяжилівському озері біля церкви!

Скупатись можна і на Старому місті, на території дитячо-юнацької спортивної школи №2

Хто хоче долучитись до релігійної частини свята, то у Спасо-Преображенському соборі відбудеться богослужіння. Служба проходитиме з дотриманням дистанції та масочного режиму. 


►Заміський комплекс відпочинку "Батерфляй" теж чекає на купання! До 13:00 вхід для відвідувачів та охочих скупатись  - вільний!
А також на всіх "водохрещенських" моржів чекають гарячі сауни!

Всім гарного купання!

Коментарі до події (1)
  • Максим Коломийчук 18 Січня

    цікаво, чи багато людей - хворих на ковід - піде в цей день купатись?
    і хто знає - Зеленського в буковелі вже оштрафували?
Отримуйте
регулярні оновлення