Виставка "Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності"

Виставка "Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності"

Всі анонси від: Вінницький обласний краєзнавчий музей

Виставка 🔴Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності🔴 розпочала свою роботу з 15 липня

Впродовж тисячоліть зброя вирішувала хід історії, саме у ній втілювались передові технології, вміння та знання людства. З найдавніших часів вона була засобом обстоювання честі та оборони рідної землі. Саме їй присвячена ця знакова для Вінниччини виставка, відкриття якої відбулося 15 липня у Великому та Малому виставкових залах Вінницький обласний краєзнавчий музей.

Цей виставковий проєкт, приурочений до 30-річчя Незалежності України, відбувся у рамках міжмузейного обміну. Він репрезентує раритетну зброю та військове спорядження з фондових зібрань Національний музей історії України (288 предметів) та Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Відкриття виставки зібрало її організаторів і творців, а також усіх поціновувачів зброярської майстерності та дослідників зброї різних історичних періодів. Розпочала захід вітальним словом директор Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька. Вона висловила подяку усім, хто долучився до створення виставки, а також колегам з Національного музею історії України за надану для експонування унікальну колекцію зброї.
На зображенні може бути: у приміщенні

⚔ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ВИСТАВКУ

Предмети озброєння від кам’яної доби до середньовіччя представлено в археологічній частині експозиції. З-поміж найдавніших експонатів: гостроконечники та вістря доби середнього палеоліту (100 — 40–30 тис. років тому); перші кам’яні сокири, що з’являються в неоліті (VІІ–V тис. до н. е.). Експонується чимало видів зброї, які виникли ще за кам’яної доби, зокрема, списи, ножі, сокири та луки зі стрілами.

На виставці можна побачити енеолітичні кам’яні сокири та булави, а також зброю доби бронзи: ножі, сокири, вістря списів та сокири-кельти (V–ІІ тис. до н. е.).

Скіфське озброєння репрезентують короткі залізні мечі-акінаки, вістря стріл та списів, деталі обладунків, кінська збруя та похідне спорядження VІІ–ІV ст. до н. е. Військову культуру сарматів ілюструють матеріали з всесвітньо відомого комплексу поховання сарматського вождя І ст. н. е., яке було виявлене біля с. Пороги, колишнього Ямпільського району Вінницької області.

Новий етап в історії військового мистецтва розпочинається в IX ст. після утворення Давньоруської держави. На виставці експонуються численні зразки озброєння як давньоруських воїнів, так і представників кочівницького світу.

Озброєння XIV–XVI ст. складалось з тих самих видів, що й за попередніх епох. Виставка демонструє залізні мечі — одноручні, півтораручні, палаші та наконечники списів, піки.

Особливу увагу привертають захисні обладунки гусара Речі Посполитої та італійського кірасира XVII ст. Представлено різні типи іранських, турецьких, польських та угорських шабель, що були на озброєнні в українському козацькому війську впродовж XVI–XVIII ст.

Вогнепальну зброю репрезентовано різноманітними зразками рушниць, пістолетів з ударно-кремінними, колісцевими та капсульними замками, виготовленими майстрами Західної Європи, Близького Сходу, Кавказу та Японії XVII–XIX ст.

Окремо представлено колекцію холодної зброї, переданої до фондової збірки ВОКМ у 2014 р. управлінням СБУ у Вінницькій області: англійський палаш початку XIX ст. кінного полку лейб-гвардії, японські мечі, африканська церемоніальна зброя ХІХ–ХХ ст. тощо.

❗Відвідати виставку зброї всі бажаючі зможуть до 5 грудня 2021 р.

📣У зв’язку роботою виставки «Зброя та військове спорядження: від давнини до сучасності», встановлено наступну вартість вхідних квитків

📍Квиток по експозиції

 • для дітей — 10 грн (до 18 років)
 • для студентів — 20 грн
 • для дорослих — 30 грн
 • оглядова екскурсія — 100 грн

📍Квиток на виставку зброї

 • для дітей та студентів — 30 грн
 • для дорослих — 50 грн
 • тематична екскурсія — 100 грн

(замовляється за ☎️ 068 725 49 57)

📍Комплексний квиток (включає огляд експозиції та виставки зброї)

 • для дітей та студентів — 40 грн
 • для дорослих — 60 грн

Запрошуємо на виставку та бажаємо гарних вражень!

Коментарі до події
Розклад
 • Вінницький обласний краєзнавчий музей, Соборна 19 На карті
 • 25 Вересня - 05 Грудня Розклад
 • Ціна: Від 10 грн
Отримуйте
регулярні оновлення