Зараз штори виготовляють з багатьох видів тканини серед яких є як натуральні, так і синтетичні матеріали. Для деякого текстилю гаряча праска не страшна, але існують й такі, що прасувати їх треба теплою праскою або взагалі не можна. Тому часто виникає питання як випрати штори, щоб не гладити й вони мали охайний вигляд. Для досягнення такого результату треба додержуватися тонкощів підготовки, прання та сушіння різних видів матерії.
Якщо ви хочете прикрасити своє помешкання та замовити пошиття штор у Алсер, де є великий вибір матеріалів, подзвоніть нам або залиште заявку на сайті. Обговорити важливі моменти та вибрати тканину ви зможете з нашим майстром, який приїде до вашої оселі чи на інший об’єкт, щоб зняти розміри для виготовлення замовлення. За приїзд спеціаліста плату ми не беремо, тому ніяких додаткових витрат ви не понесете.
Велюрові вироби взагалі не дуже мнуться у звичайних умовах та довго зберігають задану форму. Після прання рекомендується гладити штори з велюру наступним чином:
Також можна парогенератором гладити штори з цього матеріалу, проходячи ним зі зворотної сторони в напрямку ворсу.
Тканини з льону достатньо легко мнуться і їх важко вигладити. З пранням у машинці проблем не існує, вони можуть витримати воду +95 градусів, але краще знати точно який режим не пошкодить кольори на шторах й дотримуватися рекомендованих правил.
Таку трошки капризну матерію рекомендують сушити у горизонтальному стані, а прасувати бажано коли вона ще трошки волога. У такому випадку всі складки та нерівності легко й швидко вирівнюються. При цьому температура праски може доходити до +220 градусів.
Оксамитова тканина дуже примхлива у плані догляду, прання та прасування треба проводити як ритуал – за певними правилами. Правильно висушена матерія майже має майже ідеальний вигляд, тому щоб позбутися зморшок можна піти двома шляхами:
Спосіб кравців. Для ідеального вигладжування оксамиту треба великий стіл застелити ковдру в декілька шарів, щоб вона добре тримала тепло. Бавовняне простирадло змочують у гарячій воді й викладають рівним шаром без жодної складки на ковдру. Оксамит приколюють шпильками до підготовленої поверхні по висоті, а потім по ширині також без зморшок. Далі все це накривається сухим простирадлом, а зверху кладеться гаряче вологе (як перше). Залишивши такий бутерброд на ніч – вранці отримаєте ідеально рівний оксамит.
Парове прасування. Сучасні праски значно прискорюють процес, але його треба проводити обережно зі зворотної сторони штори. Підкладіть знизу махрову тканину, зверху укрийте не дуже мокрою марлею або бавовняною тканиною. Швидкими рухами пройдіться праскою, яка стоїть в режимі відпарювання.
Тканини які використовуються для виготовлення таких штор мають максимальну щільність переплетення ниток й здатні забезпечити максимальне затемнення приміщення. Назву блекаут вони отримали саме через те, що сонячне світло через таку матерію не проходить.
В основному, це штори які не треба гладити, достатньо їх ще вологими повісити на місце, де вони висохнуть й приймуть свій звичайний вигляд. Прасувати такі вироби бажано лише при необхідності теплою праскою, оскільки висока температура може порушити структуру тканини.
Основною порадою як прати штори щоб не гладити, буде застосування ручного прання або прання у мішку в машинці при температурі 30-40 градусів. Так матеріал отримує мінімальну кількість зморшок та заломів.
Синтетичні тканини такі як поліестер дуже добре відштовхують пил та мають гарний вигляд весь час використання. Цей матеріал часто використовують для виготовлення штор різних конструкцій та призначення. Не дивлячись навіть на дуже ретельний догляд, рано чи пізно сонцезахисні вироби доведеться випрати та вигладити.
Прасування доступне лише при необхідності, якщо виріб втратив охайний вигляд. Температура праски повинна бути нижче +150 градусів, а матерія обов’язково злегка зволожена.
На питання чи потрібно гладити штори - можна відповісти, що все залежить від властивостей матерії та способу прання.
Придбати штори будь-якого типу можна у виробника сонцезахисної продукції Алсер. Ми виробляємо продукцію у класичному, сучасному та дизайнерському стилі, яка підходить до будь-якого інтер’єру.
Не так давно на допомогу домашнім господиням прийшов відпарювач, який продається двох видів – ручний та вертикальний. За допомогою цього пристрою можна багато чого робити, у тому числі й доглядати за шторами.
Щоб почистити тканину достатньо піднести його у вертикальному положенні до штори й зі зворотної сторони й обережно з верху вниз робити рухи як щіткою. Таким чином не лише розгладжують зморшки, а й ефективно видаляють бруд. При цьому знімати з карниза або кріплень нічого не треба, все робиться при місці. Головне дотримуватися порад вказаних в інструкції до чищення різних видів текстилю.
Це були основні поради як гладити штори вдома, але перед покупкою дізнайтеся все докладніше у продавця.