Покупка ковдри може бути складним завданням. Основними критеріями вибору повинні стати: сезонність, матеріал наповнювача, вага ковдри, легкість догляду, ціна, розмір.
Експерти магазину текстилю для дому Le Vele підготували рекомендації, які допоможуть вам зробити правильний вибір, особливо в період відключення світла та тепла в ваші оселі.
Ковдри поділяються на зимові, літні та всесезонні. Вони відрізняються щільністю та типом наповнювача.
Зимові ковдри відмінно зберігають тепло і зазвичай важать 400 грамів на квадратний метр, іноді більше. Найчастіше використовуються натуральні наповнювачі, такі як вовна або пух, які добре зберігають тепло і пропускають повітря, щоб уникнути перегріву. Проте, є також теплі ковдри з синтетичними наповнювачами - синтепоном, холлофайбером, штучним пухом, що підходять для алергіків.
Літні ковдри пропускають повітря, щоб тіло не перегрівалося, і вбирають вологу, щоб ви не прокидалися мокрими від поту. Вони виготовляються з легких матеріалів щільністю 200 г/м², таких як льон, бавовна, поліефірне волокно, а також пух птахів, оскільки пух є універсальним матеріалом.
Всесезонні ковдри створюють комфортні умови в будь-яку пору року. Їх щільність може бути різною, зазвичай близько 300 г/м². Вони середньої товщини, і наповнювачі можуть бути як натуральними (вовна, шовк), так і синтетичними. У нашому каталозі всесезонні ковдри представлені окремою підбіркою, вам залишається лише обрати на свій смак і за своєю ціною.
Для однієї людини краще взяти односпальну або півтораспальну ковдру: 140х205 або 155х215 см. Для двох підійдуть ковдри 220х240 см або 200х220 см.
Натуральні наповнювачі зазвичай коштують дорожче синтетичних, але вони добре пропускають повітря та вологу, створюючи здоровий мікроклімат в ліжку. Вони не накопичують статичної електрики і приємні на дотик.
Ковдри часто виготовляють з верблюжої та овечої вовни. Вони недорогі, теплі та довговічні. Особливо варто відзначити кашемір, який отримують від особливої породи кіз. Їх волосся тонке і містить повітряні бульбашки, що допомагає краще зберігати тепло. Ковдра з 100% кашеміру відноситься до категорії люкс: вона легка, м’яка і надзвичайно довговічна.
Плюси
Догляд
Якщо ви не користуєтеся вовняною ковдрою деякий час, зберігайте її в повітропроникному чохлі. Вакуумні пакети та інша поліетиленова упаковка не підходять для натурального наповнювача. Ковдру можна прати в пральній машині на ручному режимі за допомогою засобів для вовни. Сушити виробники рекомендують у розправленому вигляді. Часто простьобаній ковдрі не зашкодить, якщо її повісити на стандартну сушарку і сушити у вертикальному положенні.
Пух може бути качиним або гусячим. Іноді використовують не чистий пух, а в поєднанні з пір'ям або синтетичним волокном. Чим більше в ковдрі пуху, а не пір'я, тим вища її вартість.
Плюси
Мінуси
Догляд
Пух потрібно періодично провітрювати. Раз на кілька років ковдру слід здавати в хімчистку і обробляти гарячою парою, щоб запобігти появі шкідників. Можна прати вручну або в машині, поклавши в барабан кілька тенісних м’ячиків (щоб наповнювач не зім'явся). Не використовуйте автоматичний віджим, оскільки він може пошкодити ніжну структуру пуху. Під час сушіння регулярно струшуйте ковдру.
На сайті le-vele є вибір між стьобаними та касетними моделями. У чому різниця? У стьобаній ковдрі наповнювач рівномірно розподілений всередині чохла і простьобаний на спеціальній машині, щоб уникнути утворення грудок в одному місці і порожнин в іншому. Вовняні моделі зазвичай бувають стеганими.
Касетна ковдра складається з окремих блоків, які набиваються наповнювачем і зшиваються між собою. Пухові ковдри частіше бувають касетними.