10 яскравих хмельницьких муралів

 Олександра
Автор:
Олександра
05 червня 2023

Історія створення муралів у Хмельницькому охоплює вже понад 5 років. За цей час у місті створили близько двох десятків малюнків. Там, де раніше “красувалися” старі стіни, тепер милують око справжні шедеври. Створювали їх як місцеві художники та волонтери, так і митці й добровольці з інших міст України.
 

10 яскравих хмельницьких муралів

Дівчина з кулями

Де знаходиться: Інститутська, 6/3.

Перший великий мурал, створений у місті у 2014 році. Малювали його команда художників М-97 з Одеси. Стріт-арт під назвою “Поверніть нам наше небо” займає площу понад 300 квадратних метрів та охоплює десять поверхів будинку.

Козак-кобзар

Де знаходиться: Гагаріна, 20.

Навпроти філармонії на стіні житлового будинку №20, що на Гагаріна, раніше красувалися радянські “серп і молот”. Тепер на місці забороненої символіки з’явилося зображення козака, що грає на кобзі. Одягнений він у військову форму замість традиційної вишиванки. Творцем муралу став місцевий художник Андрій Томчишен. Працював художник понад 10 днів.

Дівчина на гойдалці

Де знаходиться: Володимирська, 86

Навпроти управління НБУ в Хмельницькій області, на стіні будинку №86 на Володимирській, є ще один стріт-арт. Створили його в серпні 2017 року в рамках фестивалю вуличного мистецтва “Арт-місто”. Працювали над ним одеські художники з М-97. На ньому зображена дівчина, що катається на гойдалці серед поля.

Екологічний стріт-арт на Соборній

Де знаходиться: Соборна, 31.

Біля пам’ятника В’ячеславу Чорновола намальований мурал на тему води. На малюнку зображено, як явища природи здатні використовуватись як енергоресурси. Створив мурал у вересні 2015 року севастопольський художник Михайло Коробков. Присвячений він Дням сталої енергії у Хмельницькому, а також Дню міста.

Музикант в циліндрі

Де знаходиться: Проскурівська, 18

Ще одне творіння у стилі стімпанк уродженця Севастополя з’явилося на стіні будівлі музичної школи №1. На малюнку зображений музикант у циліндрі, що грає на вигаданому музичному інструменті. Поруч із малюнком стояв стілець, аби кожен зміг сфотографуватися. Щоправда, його там уже немає.

Подолянка

Де знаходиться: Подільська, 9/1

Зображення жінки-подолянки з веретеном в руках прикрашає будівлю №9/1 на Подільській з вересня 2017 року. Над муралом працювало подружжя художників з Івано-Франківська Юрій та Марта Пітчуки, яких запросив директор фестивалю “Respublica” Андрій Зоін. Створили стріт-арт у рамках проекту “Мальоване місто”.

Проскурів у Ретроспективі

Де знаходиться: Проскурівська, 56

Мурал у вигляді старої фотографії початку ХХ століття з’явився над будівлею міської дитячої бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка. Над ним працював художник-монументаліст Андрій Томчишин. На малюнку зображений Будинок Берлянта, який знищили в роки Другої світової війни та чоловік зі старовинною фотокамерою. Під муралом розміщені два електрощитки, “одягнені” у корпуси старих фотоапаратів.

Осінній джаз

Де знаходиться: Героїв Майдану, 24.

Мурал створений в рамках проекту “Мальоване місто”. Зображений на ньому чоловік, який грає на саксофоні. Працював над ним хмельничанин Андрій Томчишин.

“Хмельницький. Щодня Новий”

Де знаходиться: Кам’янецька (виїзд з Хмельницького, мікрорайон Ружична)

Найдовший та найбільший мурал у місті створювали учні ПТУ №25. Його довжина - 176 метрів, висота коливається від 150 до 180 сантиметрів. Приурочений арт до Дня Міста. На ньому зображені визначні будівлі Хмельницького. Щоправда, погода встигла внести корективи: чимала частина муралу заплямована брудом.

Мурал, присвячений медикам

Де знаходиться: на будівлі міської дитячої лікарні

Різнокольоровий та яскравий малюнок прикрашає будівлю міської дитячої лікарні. Двоє медиків, діти й карета “швидкої” вмістилися на одній із стін закладу. На його створення витратили 10 літрів фарби. Найбільше використали рожевої. Саме на такому тлі зображена картинка. 

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Жіночі маленькі сумки через плече: як правильно обрати
Жіночі маленькі сумки через плече:... Немає предмета в жіночому гардеробі, який міг би конкурувати з маленькою сумкою через плече щодо елегантності, практично...
Тест: традиції святкування Івана Купала
Тест: традиції святкування Івана Ку... До святкування Івана Купала сайт Moemisto.ua підготував для Вас тест. У якому Ви зможете перевірити свої знання. ...
Лавандовий рай на Хмельниччині
Лавандовий рай на Хмельниччині Сезон цвітіння лаванди розпочато і триватиме до кінця липня - початку серпня. Тож, саме зараз можна прогулятися лавандов...