Прогулянка Хмельницьким: від минулого до сьогодення

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
13 травня 2020

До 1954 року місто Хмельницький мало назву Плоскирів (Проскурів). У роки Проскуріва будівництво було не вдалим та було лише дві вулиці, зараз це вулиці Кам'янецька і Проскурівська. Коли пожежа знищила весь Проскурів, 1824 року відбулася перебудова та поділ на вулиці міста.

Прогулянка Хмельницьким: від минулого до сьогодення

 

Перша вулиця це Проскурівська – найстаріша вулиця міста Хмельницького, яка зараз вважається центральною вулицею.

вул. Проскурівська

Зараз вулиця Проскурівська виглядає ось так:

Збереглося чимало старих будинків і дотепер.

 У 1960 році спорудили нову будівлю на Проскурівській і зараз це міський Будинок культури.

Прикраса Проскурівської - сквер імені Т.Г.Шевченка. Після війни територію парку звільнили від споруд, насадили дерева та влаштувати дитячий майданчик. У 1992 році у парку, відкрили пам'ятник Тараса Григоровича Шевченка. Від тоді і перейменували сквер і кінотеатр. Ще у 1960-х роках перед кінотеатром ім. Чкалова (тоді саме так називався кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка) була площа міста і там знаходився пам’ятник Леніна.

Зараз кінотеатр імені Тараса Григоровича Шевченка виглядає ось так:

Тепер переходимо до вулиці Кам`янецької - найдовша вулиця міста Хмельницького.

 
У 1960-х роках вулиця Фрунзе, яка зараз називається Кам‘янецька, була забудована хрущовками.

50 років тому Кам’янецька була забудована одно- та двоповерховими будинками. Вулицю Кам‘янецьку повністю перебудували у 1960 році, там де були старі будинки звели п‘ятиповерхівки, поклали асфальт та встановили ліхтарі.


З історії вулиця Кам’янецька - це найцвинтарніша вулиця міста. По вулиці Кам’янецькій було три кладовища. Від перших двох і сліду, а третє кладовище є і до сьогодні. Це військове кладовище.

Тепер переходимо до вулиці Примакова:

Вулиця Примакова - її перша назва Мала Бузька. Вулицю перейменували на честь В.Примакова у 1965 році.

По вулиці Примакова колись було багато храмів, які зруйнували.

Найстаріша споруда міста, що прив'язана до вулиці Примакова, це православна церква Різдва Богородиці - вона єдина, що збереглася у Хмельницькому до сьогодення. Навіть пожежі у 1822 році не змогла зруйнувати храм. Але після багатьох років у 1989 році був зроблений ремонт і храм знову відчинив свої двері для усіх людей. 

Старий Бульвар або Старобульварна вулиця:

У 1926 році ця вулиця була розбита на три частини: перша частина - пров. Медведєвський (зараз Червоноармійська), друга частина - Дзержинського (зараз Свободи), та третя - залишилася Старобульварна і вже у 1961 році названа Гагаріна.

Раніше тут була Кінна площа, а в 1960-х спорудили театр. Тепер це - Хмельницька обласна філармонія і на даний час виглядає саме так:

А ще усім відомий та один із найкрасивіших будинків міста, який у 2001 році й до сьогодні це  - Будинок урочистих подій.

І найголовніша прикраса нашого міста  - це пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Більше цікавої інформації та подій на Моє Місто Хмельницький!

Коментарі до події (2)
  • Roman Sergeev 05 Жовтня

  • Олександр Зайцев 23 Травня

    Церква не на Примакова, а на Вайсера
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Тест для усіх: Наскільки добре Ви знаєте про гурт "Океан Ельзи"?
Тест для усіх: Наскільки добре Ви з... 14 травня лідер гурту Океан Ельзи святкує свій дено народженн! Ми вітаємо ювіляра зі святом і дуже чекаємо на його стад...
Фортеці та замки Хмельниччини
Фортеці та замки Хмельниччини Кожному з нас хочеться відпочити від справ, трохи розслабитися, відірватися від побуту, внести в своє життя хоч трішки р...
12 найцікавіших місць  Хмельниччини
12 найцікавіших місць Хмельниччини Хмельниччина багато на унікальні місця, географічні цікавинки, старовинні унікальні маєтки, замки, церкви, споруди. А ти...