Прогулянка Хмельницьким: від минулого до сьогодення

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
23 березня 2018

До 1954 року місто Хмельницький мало назву Плоскирів (Проскурів). У роки Проскуріва будівництво було не вдалим та було лише дві вулиці, зараз це вулиці Кам'янецька і Проскурівська. Коли пожежа знищила весь Проскурів, 1824 року відбулася перебудова та поділ на вулиці міста.

Прогулянка Хмельницьким: від минулого до сьогодення

 

Перша вулиця це Проскурівська – найстаріша вулиця міста Хмельницького, яка зараз вважається центральною вулицею.

вул. Проскурівська

Зараз вулиця Проскурівська виглядає ось так:

Збереглося чимало старих будинків і дотепер.

 У 1960 році спорудили нову будівлю на Проскурівській і зараз це міський Будинок культури.

Прикраса Проскурівської - сквер імені Т.Г.Шевченка. Після війни територію парку звільнили від споруд, насадили дерева та влаштувати дитячий майданчик. У 1992 році у парку, відкрили пам'ятник Тараса Григоровича Шевченка. Від тоді і перейменували сквер і кінотеатр. Ще у 1960-х роках перед кінотеатром ім. Чкалова (тоді саме так називався кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка) була площа міста і там знаходився пам’ятник Леніна.

Зараз кінотеатр імені Тараса Григоровича Шевченка виглядає ось так:

Тепер переходимо до вулиці Кам`янецької - найдовша вулиця міста Хмельницького.

 
У 1960-х роках вулиця Фрунзе, яка зараз називається Кам‘янецька, була забудована хрущовками.

50 років тому Кам’янецька була забудована одно- та двоповерховими будинками. Вулицю Кам‘янецьку повністю перебудували у 1960 році, там де були старі будинки звели п‘ятиповерхівки, поклали асфальт та встановили ліхтарі.


З історії вулиця Кам’янецька - це найцвинтарніша вулиця міста. По вулиці Кам’янецькій було три кладовища. Від перших двох і сліду, а третє кладовище є і до сьогодні. Це військове кладовище.

Тепер переходимо до вулиці Примакова:

Вулиця Примакова - її перша назва Мала Бузька. Вулицю перейменували на честь В.Примакова у 1965 році.

По вулиці Примакова колись було багато храмів, які зруйнували.

Найстаріша споруда міста, що прив'язана до вулиці Примакова, це православна церква Різдва Богородиці - вона єдина, що збереглася у Хмельницькому до сьогодення. Навіть пожежі у 1822 році не змогла зруйнувати храм. Але після багатьох років у 1989 році був зроблений ремонт і храм знову відчинив свої двері для усіх людей. 

Старий Бульвар або Старобульварна вулиця:

У 1926 році ця вулиця була розбита на три частини: перша частина - пров. Медведєвський (зараз Червоноармійська), друга частина - Дзержинського (зараз Свободи), та третя - залишилася Старобульварна і вже у 1961 році названа Гагаріна.

Раніше тут була Кінна площа, а в 1960-х спорудили театр. Тепер це - Хмельницька обласна філармонія і на даний час виглядає саме так:

А ще усім відомий та один із найкрасивіших будинків міста, який у 2001 році й до сьогодні це  - Будинок урочистих подій.

І найголовніша прикраса нашого міста  - це пам'ятник Богдану Хмельницькому.

Більше цікавої інформації та подій на Моє Місто Хмельницький!

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
ТОП подій, які варто відвідати. Найгарячіші фестивалі 2018
ТОП подій, які варто відвідати. Най... Українські фестивалі у цьому році здивують Вас своїм різноманіттям. Сайт MoeMisto.ua зібрав в одному матеріалі всю корис...
Фортеці та замки Хмельниччини
Фортеці та замки Хмельниччини Кожному з нас хочеться відпочити від справ, трохи розслабитися, відірватися від побуту, внести в своє життя хоч трішки р...
Telegram-бот MoeMisto.ua - твій помічник для вибору дозвілля у Хмельницькому!
Telegram-бот MoeMisto.ua - твій пом... Афіша Хмельницький MoeMisto.ua стає все доступнішою. Тепер кожен у Хмельницькому матиме змогу отримувати інформацію про...
Афіша Хмельницького завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook