Свято Івана Купала: куди піти 6-7 липня у Хмельницькому

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
06 липня 2017

Свято Івана Купала відзначають в день літнього сонцестояння з 6 на 7 липня. У цю чарівну ніч відбудеться святкування Івана Купала, яке є самим неординарним українським святом.

Як казали та вірили наші предки: у цю загадкову ніч прокидається уся лісова нечисть. Багато що заборонено робити у цей містичний час. Існує безліч різноманітних традицій і обрядів пов'язаних зі святом. Окрім традицій, українці вірили у цей день в численні забобони. У ніч зазвичай молоді дівчата ворожили. 

Свято Івана Купала: куди піти 6-7 липня у Хмельницькому

 

На Івана Купала прокидається лісова нечисть: відьми, змії, водяники, русалки, перевертні, тому не можна купатися, нечисть затягнить у воду. Варто триматися подалі від води вагітним, дітям та людям похилого віку. У цей день краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати. Якщо знайдете на дорозі гроші - ні в якому разі не можна їх брати.

На свято Івана Купала дівчата плели вінки, які потім пускали по воді. За традицією потрібно було назбирати у віночок 12 різних видів рослин. Якщо вінок потоне - дівчина не вийде заміж в цьому році, якщо відплив від берега - наречений ходить зовсім близько.

Здавна у цю ніч прийнято шукати міфічний цвіт папороті. Цвіт папороті є лікувальним та цілющим. Лише в Купальську ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. Наші прабабусі вважали, хто зірве цю квітку, той усе на світі знатиме.

Моє місто Хмельницький - підготував ТОП подій на Купальську ніч, які порадують всіх, хто хоче поринути в атмосферу загадкових традицій.

6 липня:

Купальська ніч, початок святкування о 18:00.

Купальські забави на березі Південного Бугу (міський пляж), початок о 18:30.

Велогуляння на Купала, початок о 18:30.

Концерт рок-гурту "Синтез DNK", початок о 21:00.

7 липня:

Лекція "Історія Свята Купала від давнини до сьогодення", початок о 18:00.

Більше подій у ці дня на Моє Місто Хмельницький!

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Традиції та виникнення Valentine's Day
Традиції та виникнення Valentine's... 14 лютого в Україні та у всьому світу відзначають свято - День Святого Валентина або День всіх закоханих (Valentine's Da...
Кузьма Скрябін 3 роки. Тест на знання пісень Кузьми Скрябіна
Кузьма Скрябін 3 роки. Тест на знан... 2 лютого минає 3-й рік з дня смерті відомого талановитого співака - Кузьми Скрябіна.
Telegram-бот MoeMisto.ua - твій помічник для вибору дозвілля у Хмельницькому!
Telegram-бот MoeMisto.ua - твій пом... Афіша Хмельницький MoeMisto.ua стає все доступнішою. Тепер кожен у Хмельницькому матиме змогу отримувати інформацію про...
Афіша Хмельницького завжди з тобою - долучайся до нас у Facebook