Classic open-air show GALA STRAUSS

Classic open-air show GALA STRAUSS

Запрошуємо усіх на концерт Classic open-air show! GALA STRAUSS!

Захід пройде 18 травня до До Дня Європи в Україні у Хмельницькому молодіжному парку на міському пляжі, початок о 19:00.

  • Академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії
  • Диригент - Олександр Драган
  • Балетна група Академічного ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля"
  • Головний балетмейстер - Заслужений артист України Сергій Качуринець.
  • Солісти - Оксана Цмур (скрипка), Ольга Абакумова (сопрано), Анна Попова (меццо-сопрано), Олег Лановий (тенор, м. Львів), Степан Дробіт (баритон). 

Слово "Європа" для кожного українця вже стало знаковим і означає значно більше, ніж частина світу, в якій ми живемо. З географічним розташуванням нам пощастило: ми народилися в самій душі Європи – в її географічному центрі.

День Європи – зародився ще 9 травня 1950 року в Парижі.  Саме того дня міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості, що становили основу нарощування військової техніки, в нову наднаціональну модель життя. Завдяки такому симбіозу економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі. Ці підвалини спільної справи вибудувалися в спільний "Європейський дім" у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані, де вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати День Європи.

Так народилася нова, унікальна, мирна і успішна модель співіснування народів великої частини світу, що грунтується на принципах співробітництва, взаємоповаги і взаємопідтримки, свободи, верховенства права і  демократії.

У Брюсселі, де перебувають керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС, щорічно цього дня проходять урочисті заходи.  Головна їх мета – дати можливість кожному мешканцю великого континенту відчути себе у "Європейському домі" вільним і захищеним, незалежно від його громадянства і національної приналежності.

Щоб не накладати і не асоціювати святкування цього дня з Днем перемоги, в Україні прийнята своя дата. З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. 

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення