Виставка Made in Ukraine Самчиківський розпис

Виставка Made in Ukraine Самчиківський розпис

Всі анонси від: Хмельницький обласний художній музей

Запрошуємо усіх на виставку "Made in Ukraine. Самчиківський розпис".

Захід пройде з 7 листопада по 28 грудня у Хмельницькому художньому музеї.

У галереї «квARTира» Хмельницького обласного художнього музею в рамках проголошеного Року українського декоративного мистецтва відбудеться відкриття виставки «Made in Ukraine. Самчиківський розпис».

Зараз поступово відроджується один із найдавніших видів декоративного розпису – самчиківський. Він базується на традиціях народного мистецтва південно-східної Волині. Його осередок – село Самчики Хмельницької області.
Поява розписів на початку 60-х років XX ст. в Самчиках пов’язана зі створенням 1964 року народної студії «Факел» (що пізніше отримала назву «Просвіт»). В студію об’єдналася уся творча інтелігенція тієї місцевості. За знайденими аналогами розпису на вжиткових предметах побуту, розпочалось його відтворення на картинах.

Найвідомішими майстрами, які творять самчиківський розпис, є Олександр Пажимський, Михайло Юзвук, Віктор Раковський, Сергій Касьянов, Борис Шнайдер. Ще один із них, на жаль, уже відійшов у вічність – це Геннадій Раковський. Їхні твори знаходяться в музеях та картинних галереях Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Нетішина, Острога, Луцька, Хмельницького та у багатьох приватних зібраннях вітчизняних та закордонних колекціонерів.

На обкладинці: О. Пажимський. На виданні. 1986. (З фондів музею.)

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення