Тернопільська «Алея зірок» цьогоріч поповниться новими іменами

Афіша Тернополя - MoeMisto.ua
Автор:
Афіша Тернополя - MoeMisto.ua
16 липня 2020

Можливо хтось і не знає, але у Тернополі є своя Алея зірок!
Ця пам'ятна алея знаходиться на вулиці Гетьмана Сагайдачного!
Більше про Історію Алеї зірок та чия зірка засяє цього року на Алеї читайте далі►

Тернопільська «Алея зірок» цьогоріч поповниться новими іменами

Алея зірок була відкрита 28 серпня 2011 року під час святкування Дня міста! (Традиційно день міста Тернополя відзначають 28 серпня)!
Ідея створення Алеї належить Олександрові Смику, який у 2011 - 2014 роках виконував обов'язки начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради!

Щороку на Алеї у бронзових зірках тернового цвіту з'являються нові імена видатних тернополян, які зробили вагомий внесок у розвиток Тернополя, — митці, священики, лікарі, науковці, будівельники, меценати.

Виготовляють зірки для тернопільської алеї у Львові за гіпсовою заготовкою тернопільського скульптора Дмитра Пилип'яка.

► 28 серпня 2011 року під час святкування Дня міста на Алеї зірок з'явилися перші зірки

 • Ігоря Ґерети — українського археолога, мистецтвознавця, історика, поета;
 • Анатолія Горчинського — українського композитора, співака, режисера;
 • Бориса Демківа — українського поета, публіциста, перекладача;
 • Івана Марчука — українського художника, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, почесного громадянина Тернополя.

► 2012 рік

 • Степана Галябарди — українського поета, заслуженого діяча мистецтв України;
 • Михайла Форгеля — українського діяча культури, театрознавця, художнього керівника Тернопільського академічного драматичного театру імені Т. Шевченка.

► 2013 рік

► 2014 рік

 • Казимира Сікорського — українського художника-сценографа, скульптора;
 • Олени Підгрушної — української біатлоністки, майстра спорту міжнародного класу, чемпіонки Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонки світу, 5-разової чемпіонки Європи, переможниці та призерки етапів Кубка світу з біатлону.

► 2015 рік

►2016 рік

►2017 рік

 • Зірка добровольців АТО;
 • Василя Ярмуша — українського поета;
 • Віри та Дмитра Стецьків — українських мистецтвознавця і ходожника.

►2018 рік


►2019 рік


На виконавчому комітеті Тернопільської міської ради 2020 затверджено імена кращих тернополян і спільнот, якими незабаром поповниться «Алея зірок», що на вул. Гетьмана Петра Сагайдачного.

Зокрема, за вагомі досягнення та вклад у розвиток і популяризацію нашого міста, цьогоріч на пам’ятній алеї з’являться нові зірки на честь:

   • Удіна Євгена Тимофійовича – українського графіка, громадського діяча, заслуженого художника УРСР, члена НСЖУ та НСХУ, а також Удіної Тамари Олексіївни - художника, мистецтвознавця, педагога, історика;

   • Савки Ореста Івановича – заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки театральних діячів, режисера, художнього керівника Тернопільського Народного драматичного театру-студії «Сузір’я», голови Ради Старійшин Українського Козацтва;

   • Смика Олександра Івановича – українського барда, поета, драматурга, члена національних спілок України: театральних діячів, кобзарів, журналістів, письменників та Всеукраїнської музичної спілки;

   • Медичної спільноти Тернополя;

   • Притули Сергія Дмитровича - українського телеведучого, волонтера, актора, автора і співпродюсера шоу «Файна Юкрайна», «Вар’яти-шоу», «Підйом», «Камеді клаб».

Пропозиції подавалися громадськими організаціями, творчими спілками та депутатами.

Цікаво, а які зірки сяятимть на Алеї у наступному році?)

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Тест «Хто ти на державній службі?»
Тест «Хто ти на державній службі?» День державної служби — професійне свято в Україні, що відзначається щорічно 23 червня — у День державної служби ООН. Св...
Де можна рибалити у Тернополі та поблизу
Де можна рибалити у Тернополі та по... 18 червня традиційно проводять День любителів риболовлі. З нагоди свята пропонуємо для вас кілька місць у Тернополі та п...
Євро-2020 розклад матчів
Євро-2020 розклад матчів Чемпіонат Європи з футболу - перенесений турнір з 2020 року, який стартує у заплановані дати на рік пізніше. У Євро-2020...