10 цікавих фактів про Вінницю

Афіша Вінниці - MoeMisto.ua
Автор:
Афіша Вінниці - MoeMisto.ua
10 вересня 2021

Вінниця - чудове місто у Центральній Україні, яке славиться не тільки багатою історією, але й безліччю відзнаками, якими її неодноразово нагороджували. Декілька разів Вінницю визнавали найкомфортнішим містом в Україні, багато хто називає Вінницю - містом фонтанів, і є ще чимало досягнень, адже нашому місту безперечно є чим пишатися! Команда МоеMisto пропонує вам 10 цікавих фактів про Вінницю. А ти усі знаєш? 

10 цікавих фактів про Вінницю

1) Місто-столиця

Столицею УНР Вінниця була трохи більше місяця - з 2 лютого по 6 березня 1919 р.

2) Місто, що дбає про планету

У 2015 році Вінниця стала першим містом на пострадянському просторі, яке отримало "Європейську енергетичну відзнаку"

3) Місто рекордів та рекордсменів

Спільне написання картини, сальса у вишиванках, найменше орігамі, найбільша колекція моделей транспорту, найбільший герб "з людей", найбільший коровай, найбільша картина з насіння, наймасовіший дитячий шаховий турнір, найдовший млинець і багато інших най...

4) Місто танцюючих фонтанів

Великі і маленькі, старі та нові, плавучі та пішоходні - у Вінниці нараховується майже два десятка різноманітних фонтанів. Перлиною цієї колекції є світломузичний фонтан "Рошен"

5) Місто неочікуваних знахідок

Перший в Європі пам'ятник легендарному революціонеру Ернесто Че Геварі з'явився у Вінниці в 2008 році, випередевши найвідоміший австрійський монумент на чотири місяці.

 

6) Місто двоколісних 

Саме Вінниця була першим українським містом, що запросило до створення міської велостратегії іноземних експертів. Результат - майже 50 км велошляхів.

7) Місто дизайнерських трамваїв

У Вінниці роблять власні трамваї, дизайн яких розробляли у київському ательє, яке спеціалізується на тюнінгу представницьких авто, зокрема "Бентлі" та "Фераррі".

8) Місто, де комфортно жити

Вінниця чотири рази очолювала опитування "Найкомфортніше місто для життя в Україні", яке проводилося групою "Рейтинг" для міжнародного республіканського інституту.

 

9) Місто, де "живе" Бог

Водну артерію, що нині має назву Південний Буг, слов'яни нарекли Богом - так вони хотіли підкреслити багатство і родючість землі, по якій вона протікає.

 

10) Місто, що торкається неба

Щогла вінницької телевежі (354 метри) - є найвищою у світі спорудою такого типу. 

 

Вам також сподобається:

10 найвідоміших пісень про Вінницю 
14 визначних пам'яток Вінниці. Що варто побачити 

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
12 романтичних місць для прогулянок у Вінниці
12 романтичних місць для прогулянок... А ви знаєте, що у Вінниці є чимало цікавих, затишних та милих місць для романтичних прогулянок?! Деякі місця, ну зоооовс...
Годинник переводять на зимовий час. 5 порад як це пережити
Годинник переводять на зимовий час.... Друзі, уже цього місяця ми всією країною переходимо на зимовий час. Це відбудеться о 4-ій годині в ніч 31 жовтня! Вер...
CRM-система для спортивных и фитнес клубов
CRM-система для спортивных и фитнес... В бизнесе нет действий, которые бы не хотелось оптимизировать. Как было бы хорошо, если бы подбор сотрудников происходил...