Вінницькі мальдіви: відпочинок на озері в Черепашинцях

MoeMisto.ua
Автор:
MoeMisto.ua
14 липня 2020

Якщо ви шукаєте ідеї для відпочинку, щоб і без зайвих витрат, і щоб ваш відпочинок не поступався заморським курортам з неймовірно красивими карєвидами і розкішшю, варто подумати про відпочинок на Вінницьких мальдівах.
Можливо, хтось із вас уже здогадався про що піде мова:)
Отож, пропонуємо вам приємно провести час на Вінницьких мальдівах!

Вінницькі мальдіви: відпочинок на озері в Черепашинцях

Всього за 40 хвилин їзди від Вінниці, у Калинівському районі знаходиться село Черепашинці, де є озеро, яке схоже на заморські курорти. 
Вода в озері неймовірно прозора та має дещо блакитне забарвлення. А скелясті береги та хвойна рослинність створюють тут незвичайні для України пейзажі. І може здатися, що ти купаєшся десь в далеких теплих країнах. 

За походженням затоплений  кар'єр гранітовий. Береги водойми - це глиняні та піщані урвища висотою до 7-8 метрів. Однак є тут і пологий пляж, а подекуди в воді видніються залишки старої затопленої дороги. Деякі кущі та дерева ростуть просто з води та доповнюють казкову атмосферу українського оазису.

 Знаходиться озеро у селі Черепашинці Калинівського району. Це 43 кілометри від Вінниці по Житомирській трасі та ще близько кілометра від центру села по ґрунтовій дорозі. Дістатися сюди можна як на власному авто, так і автобусом. Через  село тричі на день ходить автобус "Вінниця - Голубівка". Відправлення із центрального автовокзалу о 6:40. 11:30 та 15:40. Легше дістатися із Калинівки - прямує відразу кілька прохідних маршруток.  
 Під час подорожі на власному транспорті головне не пропустити поворот в селі Загребельня, від якого до кар'єру залишається близько 5 км. 


 

Раніше на цьому місці був гранітний кар'єр. Його закрили ще в середині 90-х. Після цього він поступово почав затоплюватися. За історичними даними глибина кар'єру сягає 100 метрів. Видимість в товщі води коливається від 2 до 5 метрів. Кожного року вода лише прибуває. Про це свідчать і дерева, які росли на березі та вже практично пішли під воду. Вода, до речі, прозора. У ясний день можна побачити предмети на глибині до двох метрів, видно як плаває риба. Завдяки цьому сонячне проміння проходить глибше у водні шари і через його заломлення здається, що Черепашинський кар'єр має блакитний колір. Оточує озеро ліс та стрімкі береги.


Важливо!!!
У місцевій сільській раді розповідають, що блакитна вода та красиві пейзажі кожного року приваблює все більше відпочивальників, але нарікають, що люди приїздять не знають про небезпеку, яка існує. Глибина у кар'єрі досягає до 100 метрів, а дно не рівне. В одному місці може мати кілька метрів униз, а поряд лежатиме каміння. Тому всі хто наважується стрибати із берегових круч (а таких екстремалів чимало - ред.) наражають себе на небезпеку. Хоча нещасних випадків на озері ще не траплялося, говорять місцеві.

Крім того у сільраді повідомили, що кілька років тому з'явився підприємець який хотів орендувати ділянку біля озера. Він провів дослідження та відмовився від задуму, тому що виявив радіоактивні місця, які типові для гранітних покладів. Та ретельного обстеження після цього не робили і підтвердити його слова документально немає чим.Варто значити, що в порівнянні з минулим роком поряд із кар'єром побудували кілька бесідок. Грунтову дорогу також трішки порівняли, тому діставатися до водойми стало значно зручніше. 

Місцина біля озера в Черепашинцях на Вінничинні і справді неординарна та сильно контрастує із звичними ставками. Для бюджетного відпочинку кращого місця ніж Черепашинський кар'єр справді годі й шукати, особливо якщо найближчим часом потрапити до моря чи на закордонні курорти не вдасться.  
Отож, вперед на відпочинок у Черепашинці!


Вам також сподобається: 

Коментарі до події (3)
  • Сергей Бей 04 Липня

    Когда я там был последний раз - в яме на дороге оторвал глушитель. Интересно, сейчас там есть нормальная дорога?
  • Ann Shurayeva 24 Червня

    Гарно, але купатися там не варто. Вода застояна, немає жодного протоку. Та й багато чого там затоплено і не знайдено.

    Iryna Vinnytskaya Ann Shurayeva 12 Липня

    Якби була б застояна, вона б цвіла. а вона така прозора, що дно на глибині 2 м видно
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Вишеньки на Вишеньці. «Сільпо» присвятили новий супермаркет назві району у Вінниці
Вишеньки на Вишеньці. «Сільпо» прис... У Вінниці відкрився дизайнерський супермаркет, який присвячений історичній назві району.  «Сільпо» відкрив у Вінниці ди...
Нагреватель для бассейна
Нагреватель для бассейна Купание в бассейне должно приносить исключительно положительный эффект, начиная с позитивных эмоций и заканчивая оздоров...
Необхідність кондиціонерів в умовах зміни клімату
Необхідність кондиціонерів в умовах... Аномально спекотна погода давно не новина для регіонів, які звикли до помірній температури. Вчені стверджують, що клімат...