Дізнавайтеся більше про традиції святкування Івана Купала

В ніч з 6 на 7 липня українці відзначають свято літнього сонцестояння.Це один з найзагадковіших днів у році  - свято Івана Купала, або як називають його в народі - просто Купайла.
Івана Купала, Купайла - традиційне східнослов'янське свято, яке відзначали вночі перед Івановим днем, за новим стилем святкування припадає на 7 липня. В Україні воно зазвичай асоціюється з пусканням вінками на воду, стрибками через багаття, цвітінням папороті. Так як саме в цей день сонце володіє наймогутнішою силою, люди використовували це, щоб отримати різні життєві блага, а зокрема любов.  

Отож саме у купальску ніч дівчат та хлопці гадають, аби наворожити собі гарну долю, передбачити майбутнє.
Найпоширеніші любовні обряди у купальську ніч:
 • Стрибання парами через багаття
Закохані пари тримались за руки і стрибали. Якщо молоді люди змогли перестрибнути через вогонь не розійнявши рук - значить, їм судилося бути разом, якщо ж ні - вірили, що пара скоро розлучиться. 
 • Пускання вінків по воді
Незаміжні дівчата в цей день збирали польові квіти, плели вінки і пускали їх на воду. Купальське вінкоплетіння - це теж особливий ритуал. Потрібно знайти 12 різних квітів зробити вінок, і пустити по воді. Якщо вінок потоне - дівчина не вийде заміж в цьому році; якщо відплив від берега - незабаром зустріне свого судженого.
 • Ворожіння на кохання
Щоб побачити судженого в Купальську ніч, вдома можна поворожити за допомогою кільця та води. Спочатку необхідно запалити свічки в кімнаті і дочекатися півночі. Як тільки годинник проб'є 12, в склянку з водою потрібно опустити обручку і вдивлятися в середину. За легендою, на воді повинен з'явитися образ коханого.
В купальську ніч також дівчата, які не можуть визначитись, ворожять на гілках папороті. Для цього потрібно взяти кілька гілочок папороті для кожного з хлопців, позначити кожну (щоб не переплутати) і опустити їх на дно річки. Хлопець, гілка якого, піднімається швидше всіх і буде вашим коханим.

Для того щоб побачити судженого уві сні в Купальську ніч, потрібно зробити вінок з 12 трав і квітів ( там обов'язково повинні бути папороть і будяк). Перед сном потрібно покласти під подушку і сказати: "Суджений наречений, прийди в мій сад погуляти, себе показати". І той, кого ви побачите уві сні і буде вашим коханим.

Або ж, зірвати кілька листя подорожника, покласти під подушку і перед сном сказати "Трипутник-попутник, живеш при дорозі, бачиш малого і старого, скажи мого судженого". І в цю ніч дівчина повинна побачити судженого.

Чи користуватися цими обрядами вирішувати тільки вам, але обов’язково весело проведіть цей день! Адже святкування Івана Купала 2019 у Вінниці теж обіцяє бути цікавим, веселим та з традиційними обрядами і ворожіннями.
Зазвичай Івана Купала у Вінниці відзначають на Вишенському озері, тому і цього року винятків не буде. У парку Дружби народів відбудуться масові гуляння з нагоди свята. 
 

Немає запланованих подій на обрану дату!

Організатори та місця проведення

Відпочинок у іншому місті

Цікаві статті