Перехід на зимовий час: Не забудьте перевести годинники!

MoeMisto
Автор:
MoeMisto
21 жовтня 2024

Незабаром ми знову перейдемо на зимовий час! В Україні сезонне переводження годинників відбувається щороку в останню неділю жовтня о четвертій годині ранку! Нагадаємо, що у червні 2024 року Верховна Рада України проголосувала про скасування переведення годинників. Тому цього разу ми перейдемо востаннє на зимовий час!

Перехід на зимовий час: Не забудьте перевести годинники!

У ніч з 26 на 27 жовтня стрілку годинника треба буде перевести на одну годину назад.

Переходити на зимовий час легше, аніж на літній, бо спатимемо на годину довше. Однак, попри це, зміна режиму для організму людини - це також стрес. Аби звикнути до нового часу, спеціалісти рекомендують не планувати важливих справ у неділю. Дозвольте собі відпочити та набратися сил перед початком робочого тижня!


 

Нерідко переведення годинників два рази на рік (восени – на годину назад, весною – на годину вперед) призводить до того, що більшість людей потерпають від порушень сну, мають проблеми з концентрацією уваги, стають дратівливішими. Разом зі "зсувом" годинників знижується також працездатність людей.

Хоча розмови про те, що в Україні більше не переводитимуть годинники, ведуться не вперше – стрілки на циферблатах, регулярно два рази на рік – в останню неділю жовтня та березня продовжують "стрибати" туди-сюди. Власне, звідки така традиція?

Навіщо потрібне переведення годинників?

Майже сто років тому у Великобританії вперше вирішили двічі на рік переводити стрілки годинника – англійці вважали, що це допоможе значно економити витрату енергетичних ресурсів і вже в 1918 році цю ідею підтримали американці.

На сьогоднішній день літній і зимовий час діє більш ніж в 110 країнах світу на всіх широтах. І виправдовуються ці коригування роботи годинникових механізмів все так само: економія електроенергії та енергоносіїв, стійка робота єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків, організація теле-і радіомовлення.

А от не переводить годинників в цілому аж 161 країна, а саме: Гвінея, В'єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан, Афганістан та інші.

Список рекомендацій, як пережити сезонне переведення годинника

Лікарі та вчені, які займаються дослідженням психологічного та фізіологічного стану людину, виробили список рекомендацій, які допоможуть легше перейти на зимовий час та відчувати себе гармонійно та комфортно. Наприклад, спеціаліст з питань сну Річард Шейн в своїй колонці, розміщеній на сайті видання The Huffington Post, дав декілька порад, які допоможуть звикнути до нового ритму.
Коли переводять годинник 2019: перехід на зимовий час в Україні - Радіо  Максимум

1. Пам’ятайте, що на вихідних ви напевно без особливих проблем залишалися спати ще довше, ніж на одну додаткову годину, так ваш організм може пристосуватися до більш пізнього засинання. Цей факт допоможе вам трохи заспокоїтися перед майбутнім переведенням часу.

2. Протягом тижня до переведення часу почніть лягати спати трохи пізніше. Спочатку рушайте спати на 15 хвилин пізніше. Потім, кожні два дні "зсувайте" графік ще на 15 хвилин. Це допоможе поступово зміщувати ваші ритми сну і синхронізувати їх зі зміною часу.

3. Також упродовж тижня спробуйте потроху зміщувати час ввечері. Це допоможе структурувати ваш вечір і трохи пересунути час перед сном.

4. Відкривайте штори, як тільки прокинетеся. Увечері, навпаки закривайте, щоб заспокоїтися перед сном.

5. Регулюйте яскравість світла в кімнаті, поступово зменшуючи освітлення з наближенням закінчення дня.

6. Починайте приготування до сну і потроху заспокоюйтеся за годину до моменту, коли приходить час для сну, згідно з новим графіком. Раніше, до переведення часу, в цей час ви вже спали.

7. Тепла ванна – чудовий спосіб, щоб розслабитися перед сном.

8. Кофеїн і алкоголь заважають циклу сну. За день чи два до переведення часу – обмежте споживання цих напоїв. Це допоможе легше і природніше змістити графік сну.

9. Якщо вам потрібно подрімати в середині дня, зробіть це трохи пізніше, ніж зазвичай, і не довше 30 хвилин.

10. Якщо у вас є діти, допоможіть їм також поступово адаптуватися до переведення часу, наприклад, використовуючи поради 2-5.

А як Ви ставитеся до сезонного переведення годинника? Легко чи важко адаптовуєтеся?

Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Вплив кастрації та стерилізації на здоров'я та поведінку котів
Вплив кастрації та стерилізації на... Кастрація для котів і стерилізація для кішок — це поширені хірургічні процедури, які допомагають контролювати популяцію...
Що варто зробити восени: ТОП-7 чудових традицій
Що варто зробити восени: ТОП-7 чудо... Осінь - це час теплих сонячних променів, золотистих лісів та романтичних вечорів. Аби відчути її сповна, пропонуємо кіль...
Курси німецької онлайн: як обрати підходящу програму для вашого рівня
Курси німецької онлайн: як обрати п... Вивчення немецької мови онлайн стає дедалі популярнішим завдяки своїй зручності та доступності. Замість того, щоб витрач...