У серпні українці зможуть побачити надзвичайний зорепад

 Олександра
Автор:
Олександра
09 серпня 2021

Зорепад Персеїди вважається одним із найпотужніших метеорних потоків. Цього року очікується близько 100 метеорів на годину – набагато більше, ніж під час інших зорепадів. Розповідаємо, де і коли можна побачити це надзвичайне явище.

У серпні українці зможуть побачити надзвичайний зорепад

Українці мають змогу побачити один із найяскравіших метеоритних потоків року – зорепад Персеїди. Зорепад щороку утворюється в результаті проходження Землі через шлейф часточок, які випускає комета Свіфта-Таттла. Саме ці дрібні часточки згорають в атмосфері Землі, а ми бачимо яскраві спалахи, які й називаємо зорепадом.

Період його найбільшої активності – з 8 по 14 серпня, а пік припадає на 11–13 серпня. В Укргідрометцентрі повідомляють, що цьогоріч можна буде спостерігати близько 100 метеоритів за годину – значно більше, ніж під час інших зорепадів. При сприятливій погоді можна побачити зорепад неозброєним оком. Фахівці кажуть, що краще за все дивитися на метеори якомога далі від яскравих джерел світла й необхідно дивитися на північний схід. Як правило, найбільша кількість метеорів спостерігається в години перед світанком.

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Переводимо годинник на зимовий час
Переводимо годинник на зимовий час Вже зовсім скоро ми перейдемо на зимовий час. В Україні це відбувається щороку в останню нeдiлю жовтня.
10 яскравих хмельницьких муралів
10 яскравих хмельницьких муралів Історія створення муралів у Хмельницькому охоплює вже понад 5 років. За цей час у місті створили близько двох десятків м...
Цікаві місця Хмельницького! Що варто побачити та куди піти у Хмельницькому
Цікаві місця Хмельницького! Що варт... Хмельницький - чарівне та затишне місто! Можливо для когось це місто - аля-ринок, але це зовсім не так! Так, тут немає л...