У грудні українці зможуть побачити зорепад

 Олександра
Автор:
Олександра
06 грудня 2021

У грудні припадає пік метеорного потоку Гемініди, у зв'язку з чим за сприятливих погодних умов українці зможуть побачити зорепад, під час якого пролітатимуть приблизно 100 метеорів на годину. Дізнавайтеся, де й коли можна буде побачити це незабутнє явище.

У грудні українці зможуть побачити зорепад

Цьогоріч на 14 грудня припаде пік метеорного потоку Гемініди, радіант якого розміщується неподалік зорі Кастор, що в сузір’ї Близнюків. Найкраще спостерігати це явище приблизно о 3:00, у ніч на 14 грудня. Саме тоді Місяць уже зайде за обрій. Про це заявив астроном, виконуючий обов'язки завідувача лабораторії методологічного та інформаційного забезпечення освіти і науки астрономічної Головної астрономічної обсерваторії НАН України Іван Крячко.

Гемініди - один із найпотужніших метеорних потоків, що спостерігається в першій половині грудня, максимум 13-14 грудня. Радіант потоку (точка небесної сфери, що здається джерелом метеорів) перебуває в сузір'ї Близнюків поблизу зірки Кастор.

Потік було відкрито наприкінці ХІХ століття. У пік активності спостерігається приблизно 100 метеорів на годину. Метеори Гемініди відрізняються великою яскравістю. Потік летить не назустріч Землі, а наздоганяє її, тому швидкість метеорів невисока (приблизно 35 км/с).

Події по темі:
Коментарі до події
Отримуйте
регулярні оновлення
Читай інші статті
Водохреща: де у Хмельницькому можна буде зануритись в ополонку
Водохреща: де у Хмельницькому можна... У середу, 19 січня, українці відзначатимуть свято Водохреща.  Для купання у Хмельницькому облаштують п’ять місць. Д...
Старий Новий рік. Чого не можна робити в цей день
Старий Новий рік. Чого не можна роб... Як святкувати Старий Новий рік, що смачненького приготувати, як щедрувати, а також, що можна і чого категорично не можна...
Горіхова і екзотична: ТОП-3 рецептів куті
Горіхова і екзотична: ТОП-3 рецепті... Традиційною стравою на Різдво є кутя. Як приготувати її по-особливому? Пропонуємо 3 неординарні рецепти.